Ile kosztuje kosmiczny Internet Starlink?

Kosmiczny Internet i ceny jak z kosmosu. 449,00 zł miesięcznie wynosi abonament Internetu firmy należącej do Elona Muska. Od kilku dni także i w Polsce możemy składać na niego zamówienia, poprzez stronę internetową starlink.com. Dodatkowo sprzęt, który będzie łączył się z naszego domu z satelitami jak i ruter, również nie należą do najtańszych. Przyszli użytkownicy Internetu będą na starcie musieli zapłacić za niego aż 2 269,00 zł.  

©starlink.com

Czym jest satelitarny Internet Strlink?

Starlink jest systemem telekomunikacyjnym budowanym przez SpaceX. Na orbicie okołoziemskiej docelowo ma się znaleźć 12 tys. satelitów, dzięki którym klienci będą mogli połączyć się z Internetem z każdego miejsca na ziemi. Jednak ostatecznie usługa nie będzie dostępna w każdym państwie na świecie, ponieważ SpaceX może sprzedawać swoją usługę wyłącznie w krajach, w których uzyskała na to pozwolenie. Od września 2021 r. wersja testowa Internetu dostępna jest w 16 krajach, w tym w Polsce.

Na chwile obecną na orbicie znajduje się około 1600 satelitów, pierwsze z nich trafiły tam już w 2019 roku. Prace nad Starlinkiem rozpoczęły się w 2014 roku. Rok później otwarto ośrodek w Redmond w stanie Waszyngton, gdzie pracowano nad rozwojem nowej sieci telekomunikacyjnej. Jak do tej pory odbyło się 30 lotów, dzięki którym dostarczano satelity na orbitę okołoziemską.

Sprzęt odbierający sygnał z satelity:

©Tim Reckmann

Źródło: https://www.starlink.com

 

15.09.2021 12:55
Autor: zarobkimajatek