Amitabh Bachchan

 • Data urodzenia:
  1942-10-11
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $450 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  183 cm
 • Ostatnio edytowane:
  08.02.2022

Bio:

Jak bardzo bogaty jest Amitabh Bachchan?

Amitabh Bachchan posiada majątek szacowany na $450 mln. Jest jednym z najlepiej zarabiający aktorów i prezenterów telewizyjnych w Indiach. Jego roczne zarobki oscylują pomiędzy $25 mln a $35 mln. Uważany za najbardziej wpływową postać w indyjskim show-biznesie.

Bachchan jest również inwestorem, kupił m.in. 10% udziałów „Just Dial”, inwestycja okazała się bardzo zyskowna. Ponieważ wartość jego udziałów wzrosła aż o 4600%. Drugim przedsiębiorstwem, w które zainwestował jest „Stampede Capital” (posiada 3,4% udziałów). Poza tym inwestuje w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, wiadomo to z wycieku danych poufnych dokumentów – „Panama Papers” i „Paradise Papers”.

Dom Bachchana „Jalsa” w Bombaju o wartości ok. $5 mln.

Na zdjęciu widzimy ochronę, która przez całą dobę pilnuję rezydencji.

©www.spotboye.com

Lokalizacja rezydencji na mapach:

Co ciekawe aktor raz w tygodniu spotyka się z fanami przed swoim domem.

Życiorys:

Amitabh Bachchan urodził się 11 października 1942 r. w Allahabadzie. Jego ojciec był pisarzem a matka działaczką społeczną. Bachchan uczył się w „Boys High School & College” w Allahabadzie, następnie uczęszczał do „Sherwood College” w Nainital i uniwersytetu w Delhi. Po studiach starał się o pracę prezentera radiowego w „All India Radio”, ale niestety nie zrobił wrażenia na pracodawcy podczas przesłuchania. Dlatego postanowił spróbować sowich sił na deskach teatru. Zanim to się jednak wydarzyło pracował przez pewien okres w firmie „Bird & Company” w Kalkucie na stanowisku dyrektora biznesowego.

Jego pierwszą rolą aktorska był występ w „Saat Hindustani ” z 1969 roku. Uważa się, że na początku swojej kariery nie wyróżniał się niczym szczególnym i nie wróżono mu dużych sukcesów. Jednak wkrótce został odkryty przez duet scenarzystów Salima Khana i Javeda Akhtara. Przełomem okazał się film „Zanjeer  z 1973 roku. Według opinii jego najlepszymi rolami były: „Black” z 2005 roku czy „Miłość żyje wiecznie” z 2000 roku.

Amitabh Bachchan ożenił się 1973 roku z Jayą Bhaduri, razem mają dwoje dzieci. Rodzina mieszka w słynnym domu „Jalsa” w Bombaju.

 

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org

 

31.05.2021 13:13

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.