Andy Serkis

 • Data urodzenia:
  1964-04-20
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $35 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  173 cm
 • Ostatnio edytowane:
  14.02.2022

Bio:

Jak bardzo bogaty jest Andy Serkis?

Andy Serkis posiada majątek szacowany na $35 mln.

Andy Serkis jest właścicielem domu w Crouch End w północnym Londynie. Od lat toczy batalię prawną z sąsiadami z powodu swoich planów remontowych, które zakładają całkowite wyburzenie obecnie istniejącego budynku.

Na co dzień przemieszcza się Peugeotem 208 (o wartości $15 tys.).

Życiorys

Andy Clement Serkis jest brytyjskim aktorem, reżyserem oraz producentem. Serkis jest jednym z najbardziej dochodowych aktorów wszechczasów. Otrzymał wiele nagród oraz nominacji, m.in. nagrodę Empire Award, BAFTA oraz dwie nagrody Saturn a także nominację do Złotego Globu za rolę seryjnego mordercy w filmie telewizyjnym ,,Longford”.

Andrew Serkis urodził w Ruislip Manor w Middlesex w Anglii. Jego matka, Lylie Weech uczyła niepełnosparwne dzieci natomiast ojciec Clement Serkis, był ginekologiem.

Serkis studiował sztuki wizualne i teatr, związał się również z uniwersytecką rozgłośnią radiową i wyprodukował wiele sztuk teatralnych. Po ukończeniu studiów kontynuował edukację aktorską w Duke’s Playhouse a także wystąpił w wielu produkcjach, m.in. w sztukach Szekspira i Brechta. W latach 90 pojawił się w programach takich jak ,,The Darling Buds of May” a także w filmie ,,Loop”. Jednak przełom w karierze nastąpił dzięki roli w trylogii Petera Jacksona ,,Władca Pierścieni”. W tych filmach zagrał kultową rolę Golluma oraz przedstawił światu swoje możliwości aktorskie.

W 2005 roku zagrał tytułową rolę w ,,King Kongu”. Następnie pojawił się w ,,Powstaniu planety małp” jako małpa Cezar. W 2011 ponownie dołącza do Petera Jacksona i wciela się w rolę Golluma w trylogii ,,Hobbit”. W 2015 roku zagrał rolę Ulyssesa Klaue ,,Avengers: Age of Ultron” dołączył również do serii Gwiezdnych Wojen, grając rolę Najwyższego Przywódcy Snoke’a. Z kolei w 2021 roku wystąpił w serialu Netflixa ,,The Letter for the King”, za który otrzymał nagrodę Daytime Emmy. W 2017 roku zadebiutował jako reżyser filmem ,,Oddech”  następnie wyreżyserował w 2021 roku ,,Venom: Let There Be Carnage”.

W 2002 roku Serkis poślubił aktorkę Lorraine Ashbourne, mają razem troje dzieci; Ruby, Sonny oraz Louis. Cała trójka jego dzieci została aktorami.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
16.11.2021 18:16

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.