Anthony Hopkins

 • Data urodzenia:
  1937-12-31
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $170 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  174 cm
 • Ostatnio edytowane:
  04.02.2022

Bio:

Ile zarabia Anthony Hopkins?

Anthony Hopkins posiada majątek szacowany na $170 mln.

Anthony jest właścicielem wielu nieruchomości, których wartość szacowana jest łącznie na około $30 mln w samym tylko rejonie Los Angeles. W skład jego portfela nieruchomości wchodzi dom o wartości $7 mln, w dzielnicy Pacific Palisades w Los Angeles, oraz dom w Malibu Beach House, który zakupił w 2001 roku za $3,8 mln, a następnie postanowił sprzedać w lutym 2020 roku za $11,5 mln.

Lokalizacja domu Hopkinsa w Malibu:

Życiorys

Anthony Hopkins to walijski aktor teatralny, filmowy oraz telewizyjny, a także artysta malarz i kompozytor.

Anthony Hopkins urodził się w walijskim miasteczku Port Talbot. Jest jedynym dzieckiem Muriel i Richarda Hopkinsów. Miał ambicje, aby zostać pianistą. Na początku jego kariera aktorska zawodowa opierała się wyłącznie na deskach teatralnych, lecz w późniejszym czasie skupił się na aktorstwie filmowym. Zadebiutował przed kamerami w dramacie krótkometrażowym ,,Biały autobus”. Natomiast jego najsławniejszą rolą filmową była postać Hannibala Lectera w filmie ,,Milczenie owiec”.

Przez ponad 40 lat swojej aktorskiej kariery zagrał w ponad stu filmach i zdobył wiele wyróżnień oraz nagród w tym dwa Oscary, dwie nagrody Emmy także trzy nagrody BAFTA i nagrodę Cecille B. DeMille. Zagrał między innymi w: ,,Aleksander’, ,,Piętno”, ,,Okruchy Dnia”, ,,Maska Zorro” oraz wiele innych.

Hopkins był trzykrotnie żonaty. Pierwsze małżeństwo było z aktorką Petronella Barker, drugie natomiast z Jennifer Lyton, a od 2003 roku jest w małżeństwie z Stellą Arroyave. Ma jedną córkę z pierwszego małżeństwa, Abigail Hopkins, która także jest aktorką i piosenkarką.

W 1992 roku 31 grudnia z rąk królowej Elżbiety II otrzymał tytuł szlachecki. Sir Anthony Hopkins uważany jest za jednego z jest najwybitniejszych aktorów współczesnego kina.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
16.07.2021 18:16

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.