Ariana Grande

 • Data urodzenia:
  1993-06-26
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $220 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  155 cm
 • Ostatnio edytowane:
  04.02.2022

Bio:

Ile zarabia Ariana Grande?

Majątek Ariany Grande szacowany jest na $220 mln.

Na trasie koncertowej w 2019 roku zarobiła $146 mln brutto. Natomiast za pojedynczy post sponsorowany na swoim profili na Instagramie, może liczyć na $900 tys. Co ciekawe znajduję się na 3 miejscu w śród osób z największą liczbą obserwujących na tym portalu, ma ich aż 252 mln. Wyprzedzą ją jedynie Cristiano Ronadlo oraz Dwayne Johnson.

Mieszka w Hollywood Hills, w dzielnicy „Bird Streets”. Za dom zapłaciła $13,7 mln, wybudowany został w 2018 roku i jest jego pierwszą właścicielką.

©www.latimes.com

Lokalizacja domu Ariany Grande w Hollywood Hills:

Piosenkarka jest także właścicielką drugiego domu w dzielnicy „Bird Streets”, znajduję się naprzeciwko jej nowego domu.

Dom Ariany w Montecito, Kalifornia – Kosztował ją $6,75 mln:

©mansionglobal.com

Życiorys

Ariana Grande-Butera urodziła się 26 czerwca 1993 roku, w Boca Raton na Florydzie. Ma włoskie korzenie, jej przodkowie pochodzili z Sycylii oraz Abruzji. Rodzice Adrianny prowadzili firmy w branży produkującej sprzęt komputerowej oraz grafiki. Ma jednego brata – Frankie Grande. Jej Rodzice rozeszli się, gdy miała osiem lub dziewięć lat, przez to wydarzenie musiała sięgnąć pomocy psychologa, przez 10 lat trwała jej terapia.

Będąc dzieckiem Ariana występowała w teatrze dziecięcym w Fort Lauderdale. Następnie zagrała swoją pierwszą rolę  w musicalu „Annie„. Wystąpiła również w kolejnych musicalach „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” oraz „Piękna i Bestia”. Karierą Ariany Grande nabrała rozpędu w latach 2008-12, kiedy to występiła w serialach w stacji dla nastolatków – Nickelodeon. Po kilkuletniej karierze aktorskiej postanowiła jednak skupić się na muzyce. 

Jej debiutancki album został wydany 30 sierpnia 2013 roku. Znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia „Billboard 200″. Co ciekawe sprzedała 138 tys. egzemplarzy już w pierwszym tygodniu. Później kariera muzyczna Ariany nabrała rozpędu, zdobyła: dwie nagrody Gramy, dwie Billboard Music Awards, trzy American Music Awards oraz pobiła 22 rekordy Guinessa w branży muzycznej.

Od stycznia 2020 roku spotyka się z agentem nieruchomości – Daltonem Gomezem. Po jedenastu miesiącach związku Dalton oświadczył się Ariannie, następnie 15 maja 2021 roku para pobrała się w prywatnej ceremonii w jej domu w Montecito w Kalifornii.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
17.07.2021 19:37

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.