Arnold Schwarzenegger

Bio:

Ile zarabia Arnold Schwarzenegger?

Majątek Arnolda Schwarzeneggera szacowany jest na $420 mln.

Pierwsze większe pieniądze zarobił dzięki kulturystyce. Ze względu na fakt, że praktycznie zdominował tę dziedzinę sportu w latach 70. Wygrywał on bowiem wtedy zawody: Mr. Europe, Mr. International, Mr. Universe, Mr.World i co najważniejsze zdobył siedmiokrotnie tytuł Mr. Olympi. Pieniądze zarobione na kulturystyce zainwestował w nieruchomości. Kulturysta zakupił nieruchomości w idealnym momencie. Ponieważ nieruchomości, które nabył za $500 tys., po roku były już warte $800 tys. Arnold przyznał, że to właśnie na inwestowaniu w nieruchomości, zarobił swój pierwszy milion.

We wrześniu 1968 roku wyemigrował do Kalifornii. Miał wtedy 21 lat, rok później postanowił spróbować swoich sił w aktorstwie. Producenci filmowi byli pod wrażeniem jego budowy ciała, dzięki swojej nieprzeciętnej sylwetce zyskiwał coraz więcej ról, w których wcielał się w „siłaczy”. Arnold Schwarzenegger najbardziej jest znany z roli w filmie „Terminator” z 1984 roku.

Wynagrodzenie za film Twins z 1988 roku, obejmowało 37,5% całego dochodu z filmu. Ponieważ film zarobił łącznie $216,6 mln na całym świecie, Arnold zarobił na nim kilkadziesiąt milionów dolarów. Jeszcze ciekawiej wyglądają jego zarobki za film „Terminator 2”, oprócz zarobionych $15 mln, otrzymał w ramach umowy odrzutowiec.

W 2003 wystartował w wyborach na gubernatora stanu Kalifornia, i wygrał je z poparciem 55,4% obywateli. W związku z tym, na stanowisku gubernatora Kalifornii zarabiał rocznie $175 tys. w latach 2003-2011.

Na co wydaje Arnold Schwarzenegger?

Arnold Schwarzenegger jest właścicielem pokaźnej ilości samochodów.
Porusza się m.in.:

  • Bugatti 16.4 Veyron Grand Sport,
  • Bentley Continental GT,
  • Mercedes Benz Unimog,
  • Mercedes-Benz SLS AMG Roadster,
  • Bentley Arnage,
  • Porsche 997 Turbo,
  • Hummer H1 Slantback,
  • nawet jest właścicielem czołgu z lat 50 – M47 Patton.

Na koniec warto wspomnieć o jego ogromnej rezydencji w Crestwood Hills, o powichrzeni 1350 m². Rezydencję nabył w 2002 roku za $5,1 mln., obecnie może być warta nawet $20 mln.

Lokalizacja rezydencji:

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
13.04.2021 18:35

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.