Benedict Cumberbatch

 • Data urodzenia:
  1976-07-19
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $40 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  183 cm
 • Ostatnio edytowane:
  05.01.2022

Bio:

Jak bardzo bogaty jest Benedict Cumberbatch?

Benedict Cumberbatch ma majątek szacowany na $40 mln.

Nieruchomości

Benedict Cumberbatch jest właścicielem rezydencji w Hidden Hills w Kalifornii o wartości $14,4 mln.

©dailymail.co.uk

Ponadto posiada wiktoriańską willę położoną w Camden w północnym Londynie, za którą zapłacił ponad $3,6 mln. Jest właścicielem także mieszkania w Hampstead o wartości ponad $642 tys.

W swoim garażu posiada między innymi takie auta jak: Jaguar F-type coupe (o wartości $73 tys.), Mercedes-Benz S 500 Plug-in Hybrid (-$310 tys.) a także Lamborghini Urus (-$468 tys.).

Życiorys

Benedict Timothy Carlton Cumberbatch to angielski aktor. Znany ze swoich ról na scenie i ekranie, otrzymał wiele wyróżnień oraz nagród w tym nominację do Oscara. W 2014 r. magazyn Time umieścił go na swojej corocznej liście ,,100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie”.

Benedict urodził się w Hammersmith w Londynie w Anglii i dorastał w rodzinie aktorskiej. Ma przyrodnią siostrę Tracy Peacock z pierwszego małżeństwa matki. Ukończył studia na Uniwersytecie w Manchesterze, gdzie specjalizował się w dramacie, następnie studiował w London Academy of Music and Dramatic Art.

Z kolei od 2001 roku Cumberbatch grał główne role w kilkunastu klasycznych sztukach wystawianych w Regent’s Park Open Air, Almeida, Royal Court i Royal National Theatres . Następnie Cumberbatch dostał swoją pierwszą główną rolę w filmie w 2007 roku „Pokuta”. Najbardziej znany jest z ,,Inna dziewczyna z Boleyn”, ,,Szpieg-żołnierz-Tinker Tailor” oraz w popularnym serialu BBC ,,Sherlock” jako Sherlock Holmes. Ponadto w 2013 roku Benedykt wystąpił w czterech filmach, które nominowali w kilku kategoriach do Oscara. Tymi filmami były ,,12 lat jako niewolnik”, ,,Star Trek: W ciemność”, ,,Sierpień: Hrabstwo Osage” oraz ,,Hobbit: Pustkowie Smauga”.

Cumberbatch jest żonaty z angielską reżyserką teatralną i operową Sophie Hunter . Mają trzech synów, Christophera Carltona, Hala Audena i Finna.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org

 

 

05.01.2022 13:41

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.