Bill Cosby

 • Data urodzenia:
  1937-07-12
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $410 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  185 cm
 • Ostatnio edytowane:
  03.02.2022

Bio:

Jaki majątek posiada Bill Cosby ?

Bill Cosby jest amerykańskim pisarzem, muzykiem, aktywistą, aktorem, komikiem i producentem telewizyjnym, jego majątek szacuje się na $410 mln. Wpływ na tak pokaźny majątek miały liczne filmy, produkcje, seriale animowane, sitcomy i ogromna liczbę stand-upów. Za jeden odcinek „The Cosby Show” ze względu na ogromną popularność i zainteresowanie otrzymywał $4 mln, ponieważ posiadał 20% udziałów w programie. Bill zarobił także dziesiątki milionów na reklamach przede wszystkim z „Jel-O”.

Zainwestował w niezwykle cenne kolekcję dzieł sztuki, wartych łącznie około $150 mln. Kolekcja zawiera rzadkie dzieła Thomasa Harta Bentona, Renoira, Picassa, Rembrandta i Matisse’a. Natomiast portfel nieruchomości Billa jest wart ponad $100 mln. Ma duże posiadłości w Pensylwanii i Beverly Hills. Posiadłość w Beverly Hills może być warta nawet $80 mln. Domy Bil’a Cosb’ego: Palisady Pacyfiku, Rezydencja w Elkins Park.

Rezydencja w Elkins Park Pensylwania:

©www.nbcnews.com

Lokalizacja rezydencji:
Dom w Shelburne Falls, Massachusetts:
Dom w Los Angeles, Kalifornia:

Posiada także kolekcję zabytkowych samochodów.

©blog.sbtjapan.com

Życiorys

Bill Cosby urodził się jako William Henry Cosby Jr. w Filadelfii, Pensylwania. Ma trzech braci, jego matka była pokojówką, a ojciec stewardem w marynarce wojennej USA. Porzucił edukację i na cztery lata wstąpił do marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, pracował w Korpusie Szpitalnym. Następnie Bill uzyskał stopień doktora edukacji w 1976 roku na Uniwersytecie Massachusetts w Amherst.

Cosby jest żonaty z Camille Hanks od stycznia 1964 roku. Razem mieli pięcioro dzieci, cztery córki o imionach Erika, Ensa, Erinn, Evin i syna o imieniu Ennis. Syna Billa i Camille, Ennisa, zamordowali na drodze międzystanowej 405 w Los Angeles w styczniu 1997 roku, podczas wymiany gumy w aucie. To była wielka tragedia dla aktora. Aktor zdecydował, że pochowają go w ogrodzie ziołowym na terenie posiadłości w Massachusetts. W 2018 roku zmarła jego córka Esna.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
11.06.2021 14:16

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.