Billie Eilish

 • Data urodzenia:
  2001-12-18
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $35 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  161 cm
 • Ostatnio edytowane:
  14.02.2022

Bio:

Jak duży majątek ma Billie Eilish?

Billie Eilish posiada majątek szacowany na $35 mln.

Jej debiutancki album „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” sprzedał się w 3,9 mln egzemplarzach. Trasa koncertowa Billie ,,When We All Fall Asleep” w 2019 roku zarobiła $18 mln brutto. Około $25 mln zarobiła dzięki Apple TV, które zapłaciło jej za film dokumentalny o jej życiu.

Billie Eilish wystąpiła w reklamach: Adobe Creative Cloud, aplikacji Apple Music Lab i markach odzieżowych Freak City oraz Calvin Klein.

Nieruchomości:

Billie Eilish nadal mimo odniesionemu sukcesowi i milionom na koncie mieszka w swoim rodzinnym domu w dzielnicy Highland Park w Los Angeles w Kalifornii. Obecnie szacunkowa wartość domu wynosi około $763 tys. według portalu Velvet Ropes.

©aineatara.com

Na co dzień przemieszcza się takimi samochodami jak Dodge Challenger SRT oraz Mclaren 720S (o wartości $300 tys.), z kolei bardziej praktycznym autem Billie jest Chevrolet Suburban.

Życiorys

Billie Eilish Pirate Baird O’Connell  to amerykańska piosenkarka i autorka tekstów.

Urodziła się w Los Angeles w Kalifornii. Jest córką aktorki i byłego nauczyciela teatralnego. Wychowała się w Dzielnicy Highland Park w Los Angeles. Billie wraz z bratem uczyła się zdalnie w domu, byli także zachęcani przez rodziców do kontaktu z muzyką. Swoja pierwszą piosenkę napisała już w wieku 11 lat.

W 2015 roku Eilish wydała piosenkę „Ocean Eyes”, którą wyprodukował jej brat. Następnie po tym sukcesie, podpisała kontrakt z Interscope Records i zgromadziła rzeszę fanów. Z kolei w sierpniu 2017 roku wydała swoją pierwszą pełnowymiarową EP-kę „Don’t Smile at Me”.

Na początku 2018 roku Eilish rozpoczęła swoją drugą trasę koncertową „Where’s My Mind Tour”. Podpisała również kontrakt z agencją talentów „Next Management”. W marcu 2019 roku piosenkarka wydała swój debiutancki album „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”. Album zadebiutował w czołówce list przebojów Billboard 200 oraz UK Albums, bijąc przy tym wiele rekordów. Podczas pandemii w 2020 roku, Eilish wykonała szereg wirtualnych koncertów, chcąc przez to utrzymać kontakt z fanami.26 stycznia 2020 r. Billie zdobyła wszystkie cztery główne kategorie nagród Grammy: na najlepszy album, najlepsza płyta, najlepsza piosenka i najlepszy nowy artysta.

Eilish spotykała się z raperem Brandonem Adamsem, który występuje pod pseudonimem 7:AMP,  rozstali się na początku 2020 roku.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
09.10.2021 17:11

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.