Calvin Harris

Bio:

Jak bardzo bogaty jest Calvin Harris?

Calvin Harris posiada majątek szacowany na $300 mln.

Calvin Harris w marcu 2010 roku założył wytwórnię muzyczna „Fly Eye Records”, która od 2014 roku współpracuje z Sony/ATV Music Publishing. W 2013 roku Harris dołączył do zespołu Sol Republic, w celu stworzenia swoich pierwszych profesjonalnych studyjnych słuchawek. Następnie 30 marca 2015 roku, wraz z innymi artystami stał się współwłaścicielem serwisu streamingowego – Tidal. Na przestrzeni lat Calvin Harris brał udział w kampaniach reklamowych takich marek jak: Pepsi Max czy Emporio Armani.

Nieruchomości

Calvin Harris jest właścicielem rezydencji w Beverly Hills, którą kupił w 2014 roku za $15 mln. Poza tym posiada również nieruchomość o powierzchni 2,5 akrów w Bel-Air o wartości $14 mln, na której planuje wybudować dom.

Lokalizacja domu Calvina Harrisa w Beverly Hills:

©dmsauce.com

Na co dzień przemieszcza się takimi samochodami jak McLaren MP4-12C (o wartości $220 tys.) i Range Rover ( – $92 tys.), jednak najdroższym autem w kolekcji jest Bentley Arnage ( – $270 tys.).

Życiorys

Adam Richard Wiles, znany zawodowo jako Calvin Harris, to szkocki DJ, producent muzyczny, autor tekstów oraz piosenkarz.

Calvin Harris urodził się w Dumfries w Szkocji. Ma angielskich rodziców, ojca Davida Wilesa – biochemika oraz Pameli Wiles – gospodyni domowa. Ma starszego brata (Edward) i starszą siostrę (Sophie). Calvin już jako nastolatek poczuł miłość do muzyki elektronicznej. Na swój pierwszy sprzęt muzyczny zarobił rozkładając towar w supermarketach.

W 2002 roku wydał dwa utwory: „Da Bongos” i „Brighter Days”, pod nazwą Stouffer. Po wydaniu tych dwóch singli Harris przeniósł się do Londynu, by dalej rozwijać swoją karierę. Po powrocie zaczął publikować muzykę na portalu społecznościowym Myspace. Talent Harrisa zauważył słynny menadżer talentów. Niedługo potem podpisał kontrakt z EMI i Sony BMG.

Pierwszy album, inspirowany latami 80. ,,I Created Disco”, wydał w 2007 roku. Jego drugi album, ,,Ready for the Weekend”, został wydany w 2009 roku. Jednak to trzeci album okazał się największym sukcesem, ,,18 Months”, który został wydany w 2012 roku. W 2014 roku z nowym poziomem międzynarodowej sławy Harris wydał ,,Motion”. W 2017 roku ukazał się ,,Funk Wav Bounces Vol 1″, piąty album studyjny, w którym współpracował między innymi z artystami takimi jak: Snoop Dogg, John Legend i Future. 

Harris zdobył nagrodę Grammy (najlepszy teledysk za „We Found Love” z Rhianną) a także cztery nagrody MTV Video Music Awards.

Harris od 2013 do 2014 roku spotykał się z Ritą Ora. Spotykał się także z amerykańską piosenkarką i autorką tekstów Taylor Swift. Jednak obecnie w stałym związku jest z Aariką Wolf, którą poznał na planie teledysku ,,Blame”.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org

 

 

 

11.10.2021 17:34

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.