Charlie Chaplin

 • Data urodzenia:
  1889-04-16
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $415 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  165 cm
 • Ostatnio edytowane:
  14.02.2022

Bio:

Jak duży majątek miał Charlie Chaplin?

Charlie Chaplin zgromadził majątek szacowany na $415 mln. (po uwzględnieniu inflacji)

Nieruchomości

Charlie Chaplin był właścicielem wielu nieruchomości oto kilka z nich: Willia ,,Manoir de Ban” w szwajcarskiej wsi Corsier-sur-Vevey, gdzie spędził ostatnie 25 lat swojego życia. Poza tym posiadał również wille przy 1085 Summit Drive w Beverly Hills, którą nazwał „Breakaway House”. Charlie posiadał własne studio filmowe mieszczące się przy La Brea Ave w Los Angeles w Kalifornii.

Lokalizacja Willi w Szwajcarii:

Lokalizacja domu w Beverly Hills:

Na co dzień przemieszczał się takimi samochodami jak Pierce-Arrow Dual Cowl Phaeton Model 143 z 1929 roku (kosztował w tamtych czasach od $2,8tys. do ponad $8tys.) jak i Bentleyem S3 którego, którego kupił za 65 tys. franków szwajcarskich.

Życiorys

Sir Charles Spencer Chaplin Jr. był angielskim aktorem, kompozytorem oraz filmowcem. Uważa się go za jedną z najważniejszych postaci w historii przemysłu filmowego. Chaplin otrzymał wiele nagród i wyróżnień, zwłaszcza w późniejszym życiu.

Chaplin urodził się w południowym Londynie, choć nie ma oficjalnego zapisu jego urodzenia. Zmarł z kolei 25 grudnia 1977 roku. Został pochowany w Corsier-sur-Vevey w Szwajcarii. Jego matką była Hannah Chaplin natomiast ojcem Charles Chaplin Sr. Mieszkał głównie z matką i przyrodnim bratem Sydney.

Od najmłodszych lat Chaplin zaczął spełniać się artystycznie. Na początku swojej kariery dostał rolę w produkcji ,,Sherlocka Holmesa”. Już w wieku 26 lat Charlie stał się jednym z najlepiej zarabiających ludzi na świecie. Niektóre z jego najpopularniejszych filmów tamtych czasów to ,,Łatwa ulica”, ,,Kuracja”, ,,Imigrant” oraz ,,Poszukiwacz przygód'”.

Z koeli jego pierwszym pełnometrażowym filmem był ,,Dzieciak”, a następnie inne filmy, takie jak ,,Cyrk” a także ,,Kobieta z Paryża”.

Podczas tournée po Ameryce Północnej Chaplin zwrócił na siebie uwagę New York Motion Picture Company, efektem była współpraca przy filmach w Keystone Studios.

Chaplin zaczął także reżyserować filmy, jego pierwszym dziełem był ,,Caught in the Rain”, w którym również zagrał główną rolę.

Charlie był czterokrotnie żonaty: Pierwszą żoną była Mildred Harris, razem mieli syna Normana. Następnie ożenił się z Litą Grey, mieli dwóch synów. W 1936 roku poślubił Paulette Goddard, rozwód w 1942 roku. Z kolei w 1943 roku jego żona została Oona O’Neill, byli razem do jego śmierci i mieli ośmioro dzieci.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
30.11.2021 11:41

Komentarze