Christoph Waltz

 • Data urodzenia:
  1956-10-04
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $30 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  170 cm
 • Ostatnio edytowane:
  14.02.2022

Bio:

Ile zarabia Christoph Waltz?

Christoph Waltz posiada majątek szacowany na $30 mln.

Nieruchomości

Christoph Waltz jest właścicielem nieruchomości w Los Angeles.

Życiorys

Christoph Waltz to austriacki i niemiecki aktor oraz reżyser. Otrzymał wiele wyróżnień i nagród w tym Oscary.

Waltz urodził się w Wiedniu. Jest synem Johannesa Waltza, niemieckiego scenografa oraz Elisabeth Urbancic, austriackiej projektantki kostiumów. Waltz pochodzi z teatralnej rodziny. Ojciec Waltza zmarł, gdy miał siedem lat. W dzieciństwie Waltz pasjonował się operą, odwiedzał ją nawet dwa razy w tygodniu. Uczęszczał do szkoły Theresianum w Wiedniu, następnie studiował aktorstwo w Seminarium Maxa Reinhardta. Jednocześnie studiował operę i śpiew na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu.

Mieszkając w Europie pracował jako aktor teatralny, występując w przedstawieniach w Zurychu, Salzburgu, Hamburgu, Wiedniu i Kolonii. Następnie w 1977 pojawił się w filmie ,,Der Einstand”, a w 1979 zagrał we wszystkich 13 odcinkach niemieckiego serialu ,,Parole Chicago”. Z kolei w latach 1980-2000 Christoph występował w wielu produkcjach telewizyjnych, takich jak ,,Der Sandmann”, ,,Obce lata” czy ,,Catherine the Great”.

Przełomową rolą była rola w filmie Quentina Tarantino z 2009 roku ,,Bękarty wojny” , w którym zagrał oficera SS Hansa Landę.

Waltz zagrał między innymi w „Legendzie Tarzana” w 2016 roku, a następnie w ,,Tulip Fever” i ,,Downsizing” w 2017 roku. W 2019 roku zagrał i wyreżyserował film ,,Georgetown” i zagrał w wielu innych produkcjach.

Przez 17 lat Christoph był żonaty z terapeutką tańca Jacqueline Rauch. Mają razem 3 dzieci, syna Leona i córki Miriam i Rachel. Po rozwodzie Waltz poślubił projektantkę kostiumów Judith Holste, mają razem jedną córkę.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org

 

 

 

 

04.01.2022 14:26

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.