Christopher Nolan

 • Data urodzenia:
  1970-06-30
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $250 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  180 cm
 • Ostatnio edytowane:
  03.02.2022

Bio:

Ile zarabia Christopher Nolan?

Christopher Nolan posiada majątek szacowany na $250 mln.

Nieruchomości

Christopher Nolan jest właścicielem domu w Los Angeles, za który zapłacił w 2002 roku $1,15 mln.

Lokalizacja domu:

W swoim garażu posiada takie auta jak: Porsche 911, Rolls Royce Phantom (o wartości $450 tys.), Cadillac Escalade ( – $85 tys.), Jaguar XE ( – $40 tys.) oraz Dodge Challenger ( – $31 tys.).

Życiorys

Christopher Edward Nolan to brytyjsko-amerykański reżyser, producent oraz scenarzysta. Zdobył szereg nagród w tym 11 Oscarów z 36 nominacji.

Christopher Edward Nolan urodził się w Westminster w Londynie. Wychowywał się na przedmieściach Highgate w północnym Londynie. Jego ojciec, Brendan James Nolan pracował jako dyrektor ds. reklamy, matka Christina to była stewardesa i nauczycielka angielskiego. Ma dwóch braci.

Jako dziecko Nolan uwielbiał eksperymentować z aparatem Super 8, pierwsze filmy zaczął kręcić w wieku siedmiu lat. Jego pasja filmowa rosła przez całe jego nastoletnie lata.

Z kolei w 1998 roku Nolan wyprodukował swój pierwszy film fabularny ,,Following”. Był scenarzystą, reżyserem, fotografem oraz montażystą. Z kolei kolejny film ,,Memento” otworzył przed Nolanem nowe możliwości.

Nolan odrodził serię Batmana w 2005 roku filmem ,,Batman – Początek”, w którym główną rolę zagrał Christian Bale.

Inne filmy godne uwagi, które wyreżyserował to: ,,Dunkierka”, ,,Tenet”, ,,Mroczny rycerz”, ,,Mroczny rycerz powstaje”, ,,Prestiż”, ,,Incepcja”, ,,Interstellar”.

Nolan poślubił swoją długoletnią dziewczynę Emmę Thomas w 1997 roku. Mają razem czworo dzieci i mieszkają w Los Angeles w Kalifornii.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org

 

 

03.02.2022 13:52

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.