Clint Eastwood

 • Data urodzenia:
  1930-05-31
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $385 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  193 cm
 • Ostatnio edytowane:
  03.02.2022

Bio:

Jaki majątek posiada Clint Eastwood?

Clint Eastwood a właściwie to amerykański aktor, reżyser, producent, kompozytor, polityk i biznesmen. Majątek aktora szacowany jest na $385 mln. Wielokrotnie zdobywał najważniejsze nagrody filmowe w tym Oscary i Złote Globy, a także Złotą Palme Festiwalu w Cannes. Odznaczony również Narodowym Medalem Sztuki.

Jest założycielem firmy zajmującej się produkcją filmów „Malpaso Productions”, założył ją wraz z doradcą finansowym Irving Leonardem w 1967 roku.

Clint Eastwood ma w swojej kolekcji wiele unikalnych samochodów, w tym: Ford Roadster, Lincoln K-Series Convertible, Austin Healey, Morris Mini Countryman „Cooper S”, Ferrari 275 GTB, Gran Tarino, Ferrari 365 GT4 Berlinetta Boxer, Pontiac Special Edition Trans-Am, Ferrari 308 GTB, GMC Typhoon, Fiat 500e, Cadillac Eldorado Series 62 Convertible czy Jaguar XK150 Roadster.

Mieszka w domu w Los Angeles, o wartości $2,3 mln, poza tym jest właścicielem rancza w Kalifornii i jeszcze kilku innych domów w całych Stanach Zjednoczonych. Oprócz tego jest właścicielem jedynego prywatnego klubu golfowego dla członków „Tehama” w Carmel Valley w Kalifornii.

Dom Eastwooda w Los Angeles:
Dom w Palm Beach, warty 9,7 mln:  

Życiorys:

Eastwood jest synem Clintona Eastwooda Seniora i Margaret Ruth, urodził sie 31 maja 1930 roku w San Francisco. Uczęszczał do liceum technicznego w Oakland i w tym czasie pracował dorywczo jako ratownik, przewoźnik papieru, strażak leśny i golfista. Po ukończeniu szkoły średniej zainteresował się aktorstwem. Swoją pierwszą dużą rolę dostał w westernie „ Zasadzka na przełęczy ” z 1958 r., następnie jego kariera nabrała rozpędu. Eastwood występował w takich filmach jak „Brudny Harry”, „Million Dollar Baby” czy „Gran Torino”. Eastwood to jeden z najbardziej znanych i cenionych aktorów w historii.
Clint w sowim życiu miał dużo przypadkowych romansów i związków. Odmawia także potwierdzenia liczby potomstwa. Był żonaty z Maggie Johnson i Dina Ruiz. Dzieci ma co najmniej 8: Kyle, Alison, Scott, Francesca, Morgan, Kimber, Kathryn i Laurie.
Źródło życiorysu: www.wikipedia.org

 

 

 

21.06.2021 23:12

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.