Dan Bilzerian

 • Data urodzenia:
  2021-12-07
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $250 mln 
 • Zawód:
 • Wzrost:
  174 cm
 • Ostatnio edytowane:
  14.02.2022

Bio:

Jak bardzo bogaty jest Dan Bilzerian?

Majątek Dana Blizeriana szacowany jest na $250 mln.

Bilzerian prowadzi firmę „Ignite International Brands Ltd.”, która zajmuje się sprzedażą: e-papierosów, olejków CBD i wódki. Firma podobno w samym 2019 r. straciła $50 mln. na wynajmie biur i marketingu.

Nieruchomości:

Dan Bilzerian jest właścicielem ogromnego domu w Los Angeles o wartości $65 mln. 

 

Lokalizacja domu:

W jego kolekcji samochodów znajduje się Shelby Cobra o wartośći $2 mln. Blizerian jest również właścicielem odrzutowca Gulfstream G-IV o numerze rejestracyjnym N701DB. Ceny takich samolotów zaczynają się od $6 mln.

Życiorys  

Bilzerian urodził się 7 grudnia 1980 roku, w Tampie na Floridzie. Jego ojciec pochodzi z Armenii. Dzięki swojemu ojcu odziedziczył spory majątek. Bilzerian twierdzi, że studiował przez cztery lata na University of Florida, na kierunku Biznes i Kryminologia, jednak nie jest to potwierdzona informacja. Ma brata Adam, również jest pokerzystą.

Karierę pokerzysty rozpoczął w 2008 r. w turnieju „World Series of Poker 2009”, zajął on wtedy 180 miejsce. Już 2 lata później miał zostać najlepiej zarabiającym pokerzystą. W listopadzie 2013 r. Bilzerian pochwalił się, że wygrał $10,8 mln podczas jednej nocy grając w pokera, a w całym 2014 roku miał wygrać podobno aż $50 mln. 

Bilzerian twierdzi, że jego bogactwo jest wynikiem udanej kariery hazardowej, jednak prawdopodobnie cały majątek odziedziczył po ojcu przejmując fundusz powierniczy. Ojciec Bilzeriana – Paul Bilzerian specjalizował się w przejęciach korporacyjnych. Paul został skazany za różne naruszenia prawa dotyczącego papierów wartościowych w 1989 r., a w 1993 roku nakazano mu zapłacić ponad $30 mln dolarów z jego rzekomo nielegalnych zysków. Nie zapłacił kary, a pieniądze trafiły na fundusze powiernicze jego synów, poprzez co później trafił do więzienia. Fundusze Dana i jego brata stały się dla nich dostępne, gdy skończyli 30 lat.

Podobno Dan Bilzerian aż dwukrotnie miał zawał serca przed 32 rokiem życia, ponieważ nadużywał nielegalnych substancji i dużo imprezował.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
06.12.2021 14:29

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.