Dariusz Mioduski

 • Data urodzenia:
  1964-01-01
 • Narodowość:
 • Majątek:
  300-450 mln zł
 • Zawód:
 • Wzrost:
  ok. 190 cm
 • Ostatnio edytowane:
  14.02.2022

Bio:

Jak bardzo bogaty jest Dariusz Mioduski?

Niestety nie ma pewnych źródeł, z których moglibyśmy się dowiedzieć jak duży jest majątek Dariusza Mioduskiego. Pewne jest jednak to, że jest on niezwykle majętnym człowiekiem. Ponieważ 22 marca 2017 r. za udziały Legii Warszawa nalężące Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla zapłacił 50 mln zł. Na początku 2021 r. wypłynęła również do mediów informacja, że Mioduski pożyczył zadłużonej Legii 40 mln zł z własnych środków.

Mioduski był członkiem rady nadzorczej Banku Handlowego w Warszawie, według portalu wynagrodzenia.pl znalazł się w gronie najlepiej zarabiających członków. Zasiada również w zarządach i radach nadzorczych spółek związanych z działalnością inwestycyjną należącej do niego spółki Radwan Investments.

W latach 2007–2013 był prezesem grupy Kulczyk Investments. Był też członkiem zarządu Polskiej Rady Biznesu i przewodniczącym rady dyrektorów Serinusa.

Majątek Dariusza Mioduskiego może wynosić od 300 mln zł do nawet 450 mln zł. 

Życiorys

Dariusz Mioduski urodził się 1 stycznia 1964 roku w Chełmnie. Urodził się w dość zamożnej rodzinie jak na tamte czasy. Jego ojciec był dyrektorem przedsiębiorstwa energetycznego w Bydgoszczy, natomiast mata była pracowała w biurze projektów. W 1981 roku rodzina Mioduskich zdecydowała sie wyemigrować do Stanów Zjednoczonych, zamieszkali w Huston, w Teksasie. Jak sam wspomina, zaczynali od zera sam początkowo pracował na czarno, a jego ojciec remontował domy. Mioduski przez brak znajomości języka, musiał nawet powtarzać klasę w szkole średniej. W 1987 roku został absolwentem Uniwersytetu św. Tomasza w Houston. Stał się pierwszym absolwentem tej uczelni, który dostał się na Uniwersytet Harvarda. W 1990 roku ukończył studia na Harvardzie na wydziale prawa i uzyskał stopień Juris Doctor.

Pierwsze pieniądze zarabiał na przekopywaniu ogródków i remontując domy. Natomiast jego pierwszą legalną pracą była praca w restauracji McDonald’s. Później pracował w kancelarii Vinson & Elkins LLP w Houston oraz w nowojorskim i warszawskim biurze White & Case LLP.
Od 1997 r. zarządzał obszarami energetyki i infrastruktury w CMS Cameron McKenna w Warszawie.

Od 2007 do 2013 roku pełnił funkcję prezesa grupy Kulczyk Investments. Dzięki niemu firma się rozwinęła i zaczęła działać globalnie. Otworzył m.in. przedstawicielstwa w w Kijowie, Londynie, Warszawie, Dubaju i Luksemburgu. Mioduski realizował m.in. zakup akcji kanadyjskiej spółki naftowej Loon Energy oraz pakietu akcji Aurelian Oil & Gas.

W połowie 2012 r. dołączył do rady nadzorczej Legii Warszawa. W styczniu 2014 roku wraz z Bogusław Leśnodorskim nabył 100 % akcji od Grupy ITI, dzięki czemu stali się nowymi właścicielami klubu. Mioduski był właścicielem 60% udziałów Legii, jednak w 2017 r. odkupił od Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla 40% ich udziałów za 50 mln zł, dzięki czemu stał się samodzielnym właścicielem i prezesem klubu. 

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
09.11.2021 17:05

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.