Doja Cat

 • Data urodzenia:
  1995-10-21
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $10 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  165 cm
 • Ostatnio edytowane:
  14.02.2022

Bio:

Jaki bardzo bogata jest Doja Cat?

Doja Cat zgromadziła majątek szacowany na $10 mln.

Wypuściła własną linie odzieży pod nazwą „Doja Cat”.

Nieruchomości

Na początku 2021 roku Doja Cat stała się właścicielką domu w Beverly Hills, zapłaciła za niego $2,2 mln.

Lokalizacja domu w Beverly Hills:

Na co dzień przemieszcza się Mercedesem C-klasą

Życiorys

Amala Ratna Zandile Dlamini , znana jako Doja Cat to amerykańska raperka, piosenkarka, autorka tekstów, oraz producentka muzyczna.

Uurodziła się w Los Angeles w Kalifornii. Jej matka jest malarką, natomiast ojciec aktorem, kompozytorem i producentem filmowym.

Dlamini nauczyła się śpiewać i rapować za pomocą aplikacji GarageBand. Następnie swoją twórczość udostępniała na platformie SoundCloud. W 2012 r. przyciągnęła uwagę producenta muzycznego Dr. Luke’a swoją piosenką ,,So High”,  co zaowocowało podpisaniem kontraktu. Później w 2014 roku pod pseudonimem Doja Cat, Dlamini wydała swoją debiutancką EP-kę – „Purrr!”. W połowie 2015 roku Doja Cat podpisała kontrakt z wytwórnią OG Maco, OGG.

Na początku 2018 roku wydała single „Roll with Us”, „Go to Town” i „Candy”. Te trzy single znalazły się następnie na jej debiutanckim albumie studyjnym „Amala”. Jednak przełom kariery nastąpił po wydaniu drugiego albumu studyjnego „Hot Pink”. Ostatecznie znalazł się na dziewiątym miejscu na liście Billboard 200, a album zawierał hitowe single „Bottom Bitch”, „Rules” i „Say So”.

Z kolei kwietniu 2021 roku zapowiedziała swój nadchodzący album singlem „Kiss Me More” z udziałem piosenkarki SZA. Następnie wydała single „Need to Know” i „You Right” oraz album „Planet Her”, który zadebiutował na drugim miejscu na liście Billboard 200.

Dlamini została nominowana do trzech nagród Grammy, w tym do „Najlepszego Nowego Artysty” i „Płyty Roku” za singiel „Say So”.

Doja Cat jest ostrożna jeżeli chodzi o życie osobiste i woli nie ujawniać informacji dotyczących jej związków.

Źródło życiorysu:www.wikipedia.org

 

15.10.2021 14:46

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.