Don Cheadle

 • Data urodzenia:
  1964-11-29
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $40 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  173 cm
 • Ostatnio edytowane:
  11.01.2022

Bio:

Ile zarabia Don Cheadle?

Don Cheadle ma majątek szacowany na $40 mln. Większość jego majątku pochodzi z aktorstwa.

Nieruchomości

Don Cheadle jest właścicielem domu w Kailua-Kona na Hawajach. Posiada również nieruchomość w Santa Monica w Kalifornia, za którą zapłacił $900 tys.

Lokalizacja domu aktora w Santa Monica:

Na co dzień porusza się Jaguarem E-Type oraz Audi Q7.

Życiorys

Donald Frank Jr. Cheadle to amerykański aktor. Otrzymał nominację do Oscara za rolę w ,,Hotelu Rwanda” z 2004 roku.

Don Cheadle urodził się w Kansas City w stanie Missouri. Jest synem psychologa klinicznego Donalda Seniora oraz nauczycielki Bettye. Ma siostrę Cindy i brata Colina. W liceum grał na saksofonie w zespole jazzowym, śpiewał w chórze oraz działał teatralnie.

Cheadle zbudował swoją karierę w latach 90., grając role w między innymi w „Diabeł w niebieskiej sukience”, „Rosiennym lesie” oraz „Boogie Nights”. Jednak najbardziej znany jest z ról w ,,Boogie Nights”, ,,Czarny Poniedziałek”, ,,House of Lies”, ,,Traffic”, ,,Crash”. Wśród innych dokonań wartych uwagi jest ,,Misja na Marsa”, ,,Rodzina”, ,,Godziny szczytu 2″, ,,Maniak”, ,,Stany Zjednoczone Lelanda” i wiele innych.

Z kolei w 2010 roku Cheadle zadebiutował w Marvel Cinematic Universe. Następnie przez resztę dekady powtarzał rolę w ,,Iron Man 3″, ,,Avengers: Czas Ultrona”, ,,Kapitan Ameryka: Wojna domowa”, ,,Avengers: Wojna bez granic” i ,,Avengers: Koniec gry”.

W 2020 roku Cheadle poślubił swoją długoletnią partnerkę, aktorkę Bridgid Coulter. Para jest razem od ponad 28 lat, mają razem dwoje dzieci.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
11.01.2022 10:59

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.