Dr. Dre

 • Data urodzenia:
  1965-02-18
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $840 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  185 cm
 • Ostatnio edytowane:
  09.02.2022

Bio:

Jak bardzo bogaty jest raper Dr. Dre?

Majątek Dr. Dre szacowany jest na $840 mln.

W lipcu 2008 roku wypuścił swoją pierwszą linię słuchawek „Beats by Dr. Dre”. Następnie w maju 2014 przedsiębiorstwo Apple wykupiło jego firmę Beats za $3 mld, dzięki czemu majątek Dr.Dre powiększył się o kilkaset milionów dolarów. Obecnie Dre pracuje na stanowisku kierowniczym w firmie Apple.

Poza tym Dre był współzałożycielem nieistniejącej już wytwórni muzycznej „Death Row Records”, z którą współpracował m.in. 2Pac.

Całkowita wartość portfela nieruchomości Dr. Dre wynosi około $80 mln. Dre wydał $40 mln na zakup niesamowitej rezydencji Toma Brady’ego i Giselle Bundchen w Brentwood w Los Angeles. Oprócz tego od ponad 20 lat jest właścicielem domu nad oceanem w Malibu w Kalifornii, o wartości $5 mln. W 2018 roku kupił rezydencję w Calabasas w Kalifornii za $4,9 mln. Z kolei w 2019 roku wydał $2,25 mln na dom znajdujący się zamkniętym osiedlu w Pacific Palisades.

Willa Dr.Dre w Los Angeles o wartości $40 mln:

Raper jeździ na co dzień takimi autami jak:

 • Hummer H2 
 • Bentley Continental GT
 • Rolls Royce Drophead Coupe
 • Cadillaca Escalade ESV o wartości $200 tys.

©www.carscoops.com

Ponadto Dr. Dre jest właścicielem jachtu „Naia” o wartości $60 mln, można go wyczarterować za $580 tys. tygodniowo.

Życiorys

Dr. Dre to amerykański raper, producent i przedsiębiorca. Pracował z większością najlepszych artystów rapu i hip-hopu. Zdobył wiele nagród oraz nominacji. Po sprzedaży swojej marki produkującej słuchawki audio, stał się jednym z najbogatszych raperów na świecie.

Dr. Dre a właściwie Andre Romelle Young urodził się w Compton w Kalifornii. Jego rodzina często się przeprowadzała. Swoja karierę rozpoczął kiedy został DJ-em w klubie, początkowo pod pseudonimem „Dr J”. Później zyskał sławę jako członek w rapowej grupie „NW”, wraz z raperami Eazy-E, Ice-Cube, Mc Ren i Dj Yella. Debiutancki album grupy „Straight Outta Compton” odniósł ogromny sukces. Następnie na początku lat 90 opuścił grupę i wydał swój debiutancki solowy album „The Chronic”, który rozpoczął jeszcze większe pasmo sukcesów.

Dr. Dre ma 8 dzieci. Pierwszego syna Curtisa urodziła mu w 1981 roku jego ówczesna 15-letnia dziewczyna Cassandra Joy Greene, ona zajęła się opieką, pierwszy raz zobaczył go dopiero po 20 latach.

Z kolejnego związku z Lis Johnson miał 3 córki. Z kolei w 1988 r. Dre i Jenita Porter mieli syna o imieniu Andre Young, który zmarł w wieku 20 lat. Następnie umawiał się z piosenkarką Michelle, z którą też miał syna o imieniu Marcel. W 1996 roku Dre poślubił Nicole, byłą żonę gracza NBA, mają razem dwoje dzieci: syna o imieniu Truice i córkę o imieniu Truly. Jednak w 2010 roku Nicole Young złożyła pozew o rozwód.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org

 

27.08.2021 19:25

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.