Dwayne Johnson ,,The Rock”

 • Data urodzenia:
  2 maja 1972
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $420 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  1,96 m
 • Ostatnio edytowane:
  03.02.2022

Bio:

Jakim majątkiem dysponuje Dwayne Johnson?

Dwayne Johnson to amerykański aktor, wrestler i producent filmowy sławę i rozpoznawalność  przyniosły mu role filmowe w serii Fast & Furious. Majatek Dwayne’a „The Rock” Johnson’a jest szacowany na około $420 mln. „Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw” z 2019 roku przyniósł mu $20 mln zysku. Natomiast jego koledzy z planu Jason Statham i Idris Elba zarobili odpowiednio 13 i 8 mln.

The Rock w kwietniu 2021 kupił za $28,7 mln rezydencję Paula Reisera w Beverly Park.

©hollywoodreporter

Lokalizacje pozostałych domów The Rocka:

Dom w Hiden Hills, Kalifornia:
Dom aktora w Davie na Florydzie:
Wynajmowany dom za $25 tys. miesięcznie w Southwest Ranches, Floryda:

W kolekcji aut Dwayne’a znajduje się robiony na zamówienie Pagani Huayra, Forda F150 i Rolls-Royce Wraith. Jest on także właścicielem prywatnego odrzutowca Gulfstream G650 o wartości $65 mln.

©www.reddit.com Pagani Huayra należąca do aktora – kosztowała go $2.6 mln

Życiorys

Dwayne Douglas Johnson urodził się w Hayward w Kalifornii jako syn Aty Johnson  i byłego zawodowego zapaśnika Rock’ego Johnsona.

Rodzina krótko mieszkała w Nowej Zelandii, zanim osiedliła się na pewien czas w Hamden w stanie Connecticut, przenosząc się później do Honolulu na Hawajach, a następnie do Nashville w Tennessee. Będąc w liceum zaczął trenować futbol amerykański grając w swojej szkolnej drużynie „Freedom High”. Po przyjęciu propozycji czteroletniego stypendium sportowego uniwersytetu Miami zaoferowanej przez trenera Dennisa Ericksona Dwayne, grał na pozycji „ataku defensywnego” w uniwersyteckiej drużynie „Miami Hurricanes”. Wygrał w 1991 roku mistrzostwa krajowe w futbolu akademickim. Po ukończeniu studiów w 1995 roku z tytułem magistra Nauk Ogólnych w kryminologii i fizjologii podpisuje kontrakt z „Calgary Stampeders” z kanadyjskiego Football League. Jednak nie kończy sezonu gdyż kontuzja pleców uniemożliwiła mu dalsze plany sportowe.

Po zakończeniu kariery w footballu amerykańskim, Dwayne Johnson postanowił pójść w ślady ojca i dziadka i spróbować swoich sił jako zawodowy zapaśnik. Johnson zadebiutował w WWF jako „Rocky Maivia”. W 1997 roku Johnson przyjmuje pseudonim „The Rock” pod którym to zasłynął jako zapaśnik w „World Wrestling Entertainment”. W latach 1996-04  został dziewięciokrotnym mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WWE. The Rock rozpoczął karierę aktorską w 2001 roku, a w 2004 roku skupił się na pełnoetatowym aktorstwie. Grając w filmach takich jak seria „Szybcy i wściekli”, „Król Skorpion”, „Jumanji”, „San Andreas” oraz w wielu wielu innych.

Filantropia:

W 2007 roku Dwayne Johnson założył fundacje ,,The Dwayne Johnson ROCK Foundation” wspierającą nieuleczalnie chore dzieci.

The Rock przekazał także $1 mln swojemu dawnemu Uniwersytetowi w Miami w celu renowacji szkolnego obiektu do gry w football amerykański. Wielokrotnie współpracował także z Fundacją Make-A-Wish.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org

 

11.06.2021 13:49

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.