Ed Sheeran

 • Data urodzenia:
  1991-02-17
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $210 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  171 cm
 • Ostatnio edytowane:
  14.02.2022

Bio:

Jak bardzo bogaty jest Ed Sheeran?

Ed Sheeran zgromadził majątek szacowany na około $200 mln.

Trasa koncertowa Eda Sheerana między marcem 2017 a sierpniem 2019, przyniosła $775 mln przychodu.

W marcu 2015 roku Ed Sheeran założył własną wytwórnię płytową „Gingerbread Man Records”, jest też współwłaścicielem baru „Bertie Blossoms” znajdującego się na Portobello Road w Notting Hill. 

Lokalizacja Restauracji:

Nieruchomości

Ed w swoim portfolio nieruchomości ma 27 mieszkań, domów i rezydencji o łącznej wartości około $77 mln, z czego aż 22 nieruchomości znajdują się w Londynie. Jest m.in. właścicielem posiadłości w „Suffolk” o wartości $5 mln, gdzie znajduje się: jezioro, podziemny salon muzyczny, kaplica, oraz  pub. Do niego należy również dom w Notting Hill, o wartości około $27 mln.

Lokalizacja posiadłości w Suffolk:

W garażu Eda znajduje się Mercedes Benz G-Wagon i Aston Martin DB9 (o wartości $218 tys.).

Ed posiada prywatny odrzutowiec Embraer Legacy 500, który nabył podobno za $27,8mln.

Życiorys

Edward Christopher Sheeran to angielski piosenkarz, producent muzyczny, muzyk oraz aktor. Sprzedał ponad 150 milionów płyt na całym świecie, co czyni go jednym z najbogatszych i najlepszych piosenkarzy na świecie.

Edward Sheeran urodził się w Halifax w Anglii a dorastał we Framlingham, także w Anglii. Jego ojciec był kuratorem, natomiast matka pracowała w „Manchester City Art Gallery”. Ma jednego starszego brata Mateusza, który pracuje jako kompozytor.

Zanim zaczął uczęszczać do przedszkola, śpiewał w miejscowym chórze kościelnym w wieku 11 lat grał na gitarze. Następnie zaczął pisać własne piosenki.

Sheeran zaczął nagrywać muzykę w 2004 roku i niezależnie wydał kolekcję utworów Spinning Man. Jeździł do Londynu na małe koncerty, grał po małych klubach także na ulicy. Swoją pierwszą EP-kę wydał w 2005 roku, a następnie wydał dwa albumy w ciągu następnych trzech lat.

W 2011 roku Sheeran podpisał kontrakt z Asylum Records oraz wydał swój debiutancki album „+”. Album odniósł niebywały sukces, w Wielkiej Brytanii zdobył siedmiokrotną platynę. Z kolei jego drugi album ,, x” , został wydany w 2014 roku w dziewięciu krajach, w tym w USA i Wielkiej Brytanii. Po krótkiej przerwie w marcu 2017 toku wydał kolejny album ,,Divide”. Następnie w 2019 roku ,,No. 6 Collaborations Project”. Albumy Sheerena spędziły łącznie 41 tygodni na pierwszym miejscu w Wielkiej Brytanii.

Ed spełnia się także w roli aktora. W 2014 roku zadebiutował aktorsko rolą epizodyczną w nowozelandzkiej telenoweli Shortland Street . W 2015 roku wystąpił w Home and Away i w wielu innych produkcjach.

Sheeran zdobył cztery nagrody Grammy, w tym Song of the Year, pięć Brit Awards i sześć Billboard Music Awards. Do tej pory Sheeran był nominowany do ponad 300 nagród, z czego zdobył 115.

Sheeran od 2015 roku jest w trwałym związku z przyjaciółką z dzieciństwa Cherry Seaborn. Zaręczyny ogłosili w 2018 roku w styczniu z kolei rok później się pobrali. 1 września Sheeran ogłosił na Instagramie, że Seaborn urodziła córeczkę, którą nazwali Lyra Antarctica Seaborn Sheeran. 

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
08.10.2021 13:04

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.