Eddie Redmayne

 • Data urodzenia:
  1982-01-06
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $10 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  180 cm
 • Ostatnio edytowane:
  14.02.2022

Bio:

Jak bardzo bogaty jest Eddie Redmayne?

Eddie Redmayne zgromadził majątek szacowany na $10 mln.

Reklamował takie marki jak Prada czy ekskluzywny brytyjski dom mody Burberry.

Życiorys

Edward John David Redmayne to angielski aktor oraz model. Zdobył wiele wyróżnień oraz nagród w tym Oscara, Złoty Glob, Screen Actors Guild Award, British Academy Film Awards.

Eddie Redmayne urodził się w dzielnicy Westminster w Londynie w Anglii. Matka Patricia prowadzi firmę relokacyjną natomiast ojciec Mark jest biznesmenem. Ma trzech braci i siostrę, siostra i jeden brat są przyrodni.

Zanim został pełnoetatowym aktorem, Redmayne był modelem.

W 1998 roku zadebiutował na ekranie w jednym z odcinków dziecięcego serialu telewizyjnego ,,Animal Ark”. W 2006 roku Redmayne zagrał swoje pierwsze dwie role w filmie ,,Like Minds” oraz w filmie szpiegowskim Roberta De Niro ,,Dobry pasterz”. Eddie Redmayne najbardziej znany jest ze swoich ról w filmach takich jak ,,Mój tydzień z Marilyn”, ,,Teoria wszystkiego”, ,,Nędznicy”. Przełom w karierze i szerokie uznanie zyskał po rolach w horrorze ,,Czarna śmierć” i dramacie ,,Hick”. Inne znane filmy aktora to: ,,Aeronauci”, ,,Proces z Chicago 7″.

W grudniu 2014 roku Redmayne poślubił Hannah Bagshawe. Para ma dwoje dzieci, córkę o imieniu Iris oraz syna o imieniu Łukasz.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org

 

27.11.2021 18:05

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.