Edward Norton

 • Data urodzenia:
  1969-08-18
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $320 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  183 cm
 • Ostatnio edytowane:
  31.01.2022

Bio:

Jaki majątek posiada Edward Norton?

Majątek Edwarda Harrisona Nortona szacowany jest na $330 mln.

Otrzymał wiele nagród i nominacji, w tym Złoty Glob i trzy nominacje do Oscara. Jednak na tak pokaźną kwotę miały wpływ także ,,sprytne” inwestycje w technologie i odziedziczony spadek po dziadku deweloperze. Norton był inwestował Ubera, finansował firmy analityczne Kensho i EDO.

Jakiś czas temu jeździł limitowanym BMW hydrogen 7, jest to pojazd hybrydowy napędza go 6-litrowy silniki V12, ma także Mercedesa i Range Rovera. Oprócz tego Edward Norton jest właścicielem pokaźnej liczby mieszkań w Nowym Jorku, ma także kilku domów w Malibu oraz rezydencji w Hollywood Hills. Wnuk znanego dewelopera wie jak poruszać się w tej branży.

Dom Nortona w Malibu o wartości $11.8 mln:

© thedailywant.com

Lokalizacja domu:

Życiorys

Edward Harrison Norton urodził się w Bostonie w stanie Massachusetts. Jego ojciec służył w Wietnamie jako porucznik piechoty morskiej. Większość dzieciństwa spędził z rodziną w Columbii w stanie Maryland. Od piątego roku życia zaczął interesować się aktorstwem, natomiast w wieku 8 lat uczęszczał do kółka dramatycznego. Ukończył historię na Uniwersytecie Yale, studiował astronomię i filologię japońską a także uczył się języka hiszpańskiego. Zadebiutował u boku  Richarda Gere’au w thrillerze sądowym ,,Lęk pierwotny”. Po czym został zauważony przez producentów filmowych i nastąpiło niekończące się pasmo sukcesów.

Aktor miał krótki epizod miłosny z Salmą Hayek. W 2011 roku oświadczył się jednak kanadyjskiej producentce filmowej Shaunie Robertson po sześciu latach związku. Ślub wzięli w 2012 roku natomiast w 2013 roku przywitali na świecie syna Atlasa.

Norton jest ekologiem, zwolennikiem odnawialnej energii. Wspiera szereg kampanii i akcji związanych z ochroną środowiska.

Norton nie lubi mówić o swoim życiu publicznie, twierdzi ze odwraca to uwagę od roli aktora. Jest jednym z najbardziej utalentowanych aktorów swojego pokolenia. Mimo negatywnych komentarzy Norton jest obojętny na jawną sławę, ma ścisłą etykę pracy i dużą potrzebę profesjonalizmu w tym co robi.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
05.06.2021 20:46

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.