Forest Whitaker

 • Data urodzenia:
  1961-07-15
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $38 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  188 cm
 • Ostatnio edytowane:
  04.02.2022

Bio:

Ile zarabia Forest Whitaker?

Majątek Forest’a szacowany jest na $38 mln.

Jest właścicielem firmy Significant Productions, zajmującą się produkcją filmową.

Sprzedał jedną ze swoich nieruchomości na połączonej działce w Hollywood Hills za $3,85 mln. 

Życiorys:

Las Steven Whitaker urodził sie w Longview w Teksasie. Jego matka była nauczycielką, natomiast ojciec sprzedawcą ubezpieczeń. Ma dwóch młodszych braci – Kenna i Damona, oraz starszą siostrę Deborah. Uczęszczając do liceum w Whitaker, dołączył tam do miejscowej drużyny piłkarskiej i śpiewał w chórze. Aktor ukończył California Polytechnic Institute i rozpoczął studia na wydziale dramatu i opery w konserwatorium University of Southern California. W wieku 21 lat był już doświadczony na scenie teatralnej. Jego debiutem filmowym była rola sportowca w filmie młodzieżowym „Fast Times At Ridgemont High”. Po czterech latach zwrócił na siebie uwagę krytyków rolą młodego gracza w bilard w „Kolorze pieniędzy”. Kariera w tamtym momencie nabrała imponującego tempa. Przełomem okazała się rola brytyjskiego żołnierza w „The Crying Game”.

W latach 90 Whitaker zajął się produkcją i reżyserią.

Życie osobiste:

W 1996 roku Whitaker poślubił aktorkę Keishę Nash. Poznał ja na planie „Blown Away”. Mają czworo dzieci: dwie córki, Sonnet, Tru, a także jego syna Oceana, Alexandera, i córkę Jesien z poprzedniego związku żony. Jednak w grudniu 2018 r. Whitaker złożył wniosek o rozwód, podając za powód różnicę charakterów.

Whitaker jest artystą sztuk walki, zdobył czarny pas w kenpo, studiuje też eskrima. Oprócz tego Forest Whitaker spędził lata na studiowaniu jogi.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
07.07.2021 19:08

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.