Friz

 • Data urodzenia:
  1996-02-13
 • Narodowość:
 • Majątek:
  150 mln zł
 • Zawód:
 • Wzrost:
  173 cm
 • Ostatnio edytowane:
  09.02.2022

Bio:

Ile zarabia YouTuber Friz?

Karol „Friz” Wiśniewski jest prawdopodobnie najbogatszym youtuberem w Polsce. Jego majątek szacowany jest na około 150 mln złotych. 

Spółka „Ekipa Holding”, w której Friz ma udziały, w 2021 roku wyceniana była na 144 mln zł. 

Według szacunków płyta Ekipy „Sezon 3” zarobiła już w preorderze 2,2 mln zł.

YouTuber zarabia od kilku do nawet kilkunastu tysięcy dolarów dziennie, dzięki reklamom Google Adsense w serwisie YouTube. Jednak ten przychód jest bardzo trudno dokłądnie oszacować, ponieważ wiele tutaj zależy od stawek „RPM”. „RPM” – jest to wskaźnik z analityki YouTuba, dzięki któremu możemy dowiedzieć się ile zarabia się średnio za jeden tysiąc wyświetleń. W Polsce średni  „RPM”  wynosi od 1$ do 3$ za 1000 odsłon. Biorąc pod uwagę, że „Ekipa” jest oglądana głównie przez młodszą widownie, możemy wywnioskować, że ich „RPM” jest bliższy raczej dolnej granicy. Ogromny wpływ na obniżenie stawek „RPM” ma również sama treść filmów np. wulgaryzmy czy kontrowersyjne treści.

„RPM” nie jest też stałym wskaźnikiem, z miesiąca na miesiąc może on spaść lub wzrosnąć nawet o 100%. Tak duże wahania zależą m.in. od ilości reklamodawców, a najwięcej reklamodawców jest jak się można domyślić przed okresem bożego narodzenia. W ostatnich latach najbardziej dochodowym miesiącem youtuberów był grudzień, listopad oraz również czerwiec.

W marcu 2020 roku Friz uzyskał prawie 158 mln wyświetleń w ciągu jednego miesiąca. Z pewnością był to jego najbardziej dochodowy miesiąc, jeśli chodzi o zarobki z Google Adsense, mógł on wtedy zarobić nawet do 500 tys. złotych.

Statystyki i zarobki kanału na YouTube z czerwca 2019 roku:

©https://youtu.be/hqD6oxprJqU?t=258

Ogromną cześć zarobków Friza stanowią współprace reklamowe. W Polsce youtuberzy zarabiają średnio 10 tys. zł netto na jednym lokowaniu. Jednak Friz z racji na swoją pozycję może liczyć na znaczne większe wynagrodzenie. Najbardziej znaną współpracą Karola Wiśniewskiego, było wypuszczenie wraz z firmą Koral, lodów pod nazwą „Ekipa”. Lody sprzedawały się o 300% lepiej niż wcześniej wypuszczane nowości firmy Koral. W pierwszym dniu od wypuszczenia sprzedano milion sztuk. Według Łukasz Wojtycy, youtuberzy zarabiali kilka procent na każdym sprzedanym lodzie. Prawdopodobnie w dniach najlepszej sprzedaży, zarabiali po 100 tys. zł. na dobę, czyli na tej jednej współpracy Ekipa Friza wzbogaciła się o kilka milionów złotych.

Ekipa Holding pochwaliła się zyskiem z płyty osiągniętym w dniu premiery, w ciągu pierwszych 24 godzin zarobili 2.202.241,92 zł. netto.

Durze zyski przynosi również marka odzieżowa „EKIPATONOSI”. Friz podczas podcastu na kanle u milionera Roberta Gryn, zdradził, że miesięcznie obroty marki odzieżowej wynoszą „miliony” złotych.

W 2020 roku ekipa wybrała się na wakacje do Stanów Zjednoczonych. Spędzili tam 3 miesiące i według Łukasz Wojtycy (Wujka Łukiego) wydali oni wtedy łącznie okrągły milion złotych.

Karol Wiśniewski na co dzień przemieszcza się Mercedesem CLA 45.

Z filmów możemy dowiedzieć się, że auto jest finansowane poprzez leasing na firmę. Przy 5% wpłacie własnej, miesięczna rata za taki model wynosi: 2861 zł.

Nieruchomości

Na jednym z odcinków Q&A, Friz i Wujek Łuki zdradzili, że łączny koszt wynajmu domu z pierwszego sezonu, wyniósł ich 25 tys. miesięcznie.

Friz podzielił się informacją, że również inwestuje w nieruchomości.

Dom Ekipy z pierwszego sezonu:

Nowy dom Ekipy:

Willa z drugiego sezonu jest warta 10 mln zł, i oczywiście jest ona również wynajmowana. Koszt wynajmu takiej nieruchomości może wynosić nawet ok. 50 tys. zł miesięcznie.

Ten jak i wcześniejszy dom, znajdują się w Krakowie.

Życiorys

Karol „Friz” Wiśniewski urodził się 13 lutego 1996 roku, w Krakowie. Wychował sie na na jednym z tamtejszych blokowisk. Swój kanał w serwisie YouTube założył 15 paź 2010 roku. Początkowo zamieszczał tam filmy, na których przedstawiał kompilacje „trików” jeżdżąc na rolkach. Później Friz na swoim kanale zaczął zamieszczać gameplaye, głównie z gry „Minecraft”.

W latach 2012-14 filmy z gry „Minecraft” cieszyły się dużą popularnością. Friz w tamtym okresie miał kilka tysięcy subskrypcji i znany był z gry na serwerach „hardcore”. Swój odcinek specjalny na 5 tyś, subskrypcji opublikował w 2013 roku. Był to film p.t.: „10 Typów graczy serwera hardcore”, i wciąż możemy go znaleźć na YouTube.

Kilka lat lat później gdy uczęszczał do technikum chemicznego, zaczął publikować Vlogi, na których rozmawiał o swoim życiu.

Przełomowym momentem w jego karierze było jednak rozpoczęcie serii z gry „Pokemon GO”. To właśnie dzięki tej grze, poznał on sowich przyszłych współpracowników – Łukasz Wojtyca (Wujka lukiego) oraz Mateusz Trąbka (Tromba).

W 2018 roku zaczął zdobywać coraz liczniejszą widownię, a jego w filmy, w których występował ze swoją byłą dziewczyną Kingą, osiągały milionowe odsłony. Pod koniec tego samego roku zapadła również decyzja o stworzeniu grupy „Ekipa”.

Najszybszy rozwój kanał friza przeżył w 2019 roku, kiedy to od marca postanowił wrzucać filmy codziennie przez okrągły rok. Ten cel udało mu się osiągnąć, zdobywając przy tym milionową rzeszę fanów. Jego kanał osiągną wtedy wręcz niemożliwe jak na polskie warunki wyniki.

 

Źródła: youtube.com/c/frizoluszek & instagram.com/frizoluszek

 

 

 

21.08.2021 23:03

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.