George Clooney

 • Data urodzenia:
  1961-05-06
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $520 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  180 cm
 • Ostatnio edytowane:
  08.02.2022

Bio:

Jak bardzo bogaty jest George Clooney?

Majątek Georga Clooneya szacowany jest na $520 mln. Najwięcej w swojej karierze zarobił w latach 2017-18, ponieważ jego majątek powiększył się wtedy o około $240 mln.

W 2013 roku wraz z Rande Gerberem i Michaelem Meldmanem, „przypadkowo” stworzyli własną markę Tequili „Casamigos”. W 2017 r. sprzedali ją brytyjskiej firmie „Diageo za okrągły $1 mld, i właśnie dzięki tej transakcji Clooney miał wzbogacić się wtedy o ok. $240 mln netto.

Nieruchomości Georga Clooneya:

Clooney jest właścicielem wielu nieruchomości na całym świecie. Poniżej znajdą państwo zdjęcia każdej z nich:

Dzieciństwo:

George Clooney urodził się 6 maja 1961 roku w Lexington w stanie Kentucky. Ma niemieckie, irlandzkie i angielskie pochodzenie. Jest nawet spokrewniony z byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych – Abrahamem Lincolnem. Uczęszczał do szkoły w Blessed Sacrament w Fort Mitchell. W dzieciństwie pojawiły się u niego objawy choroby Bella – czyli w skrócie doznał porażenie nerwów twarzy. Przed pójściem do szkoły średniej, rodzina Clooneya przeprowadziła się do Augusty w Kentucky, Clooney uczęszczał tam do miejscowego liceum, następnie studiował na uczelni 'Northern Kentucky University”.

Kariera:

Karierę aktorską rozpoczął w 1978 roku rolą w serialu „Centennial”. Jednak sławę zyskał dopiero w połowie lat 90, dzięki wcieleniu się w rolę doktora w serialu „ER”. Co ciekawe za pojedynczy odcinek serialu „ER” otrzymywał $100 tys. wynagrodzenia. W międzyczasie zagrał w takich hitach filmowych jak „The Perfect Storm” z 2001 roku, czy „Od zmierzchu do świtu” z 1996 roku. Jednak za najbardziej udany film Clooneya uważa się jego rolę „Dannyego Ocean” w fimie „Ocean’s Eleven” (na całym świecie film zarobił $450 mln.

Życie Prywatne: 

George Clooney przez bardzo długi okres swojego życia był kawalerem. Dopiero w 2014 roku zaskoczył wszystkich, gdy oświadczył się Amali Alamuddin. Para wyszła za maż jeszcze w tym samym roku, po 3 latach Amala urodziła bliźnięta.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
18.05.2021 19:51

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.