Heath Ledger

 • Data urodzenia:
  1979-04-04
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $16 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  185 cm
 • Ostatnio edytowane:
  14.02.2022

Bio:

Jak duży majątek miał Heath Ledger?

Heath Ledger posiadał majątek szacowany na $16 mln.

Nieruchomości

Heath Ledger był właścicielem rezydencji położonej w Nowej Południowej Walii w Australii, domu w dzielnicy Boerum Hill na Brooklynie oraz mieszkania przy 421 Broome St na Manhattanie.

Na co dzień przemieszczał się Astonem Martinem V8 (o wartości $150 tys.) oraz Fordem Mustangiem z 1970 ( – $30 tys.)

Życiorys

Heath Andrew Ledger był australijskim aktorem i reżyserem teledysków. Był zdobywcą wielu nagród i wyróżnień w tym Oscara i Złotego Globu.

Heath Ledger urodził się w 1979 roku w Perth w Australii Zachodniej. Zmarł natomiast 22 stycznia 2008 r. w wyniku przypadkowego przedawkowania leków w chwili śmierci miał 28 lat. Rodzicami aktora byli Sally, nauczycielka francuskiego oraz Kim, kierowca wyścigowy i inżynier górnictwa.

Przełom w karierze Ledgera miał miejsce w 1999 roku, kiedy zagrał w filmie kryminalnym ,,Dwie ręce” oraz w komedii dla nastolatków ,,10 rzeczy, których w tobie nienawidzę”.

W swojej krótkiej karierze zagrał w 19 filmach. Rok 2005 był prawdopodobnie szczytem kariery filmowej Ledgera. Poza rolą w dramacie ,,Lords of Dogtown”, w filmie ,,Bracia Grimm” i ,,Casanova” Ledger zagrał główną rolę Ennisa Del Mara w ,,Brokeback Mountain Anga Lee”.

Poza aktorstwem Ledger zajmował się także reżyserią. Reżyserował teledyski dla artystów, w tym N’fa i Bena Harpera. Następnie kręcił teledyski dla Modest Mouse i Grace Woodroofe, których premiera odbyła się po jego śmierci.

Ledger był zapalonym szachistą, w młodości grał kilka turniejów. Ledger był fanem West Coast Eagles, australijskiej drużyny futbolowej, oprócz tego fascynowała go fotografia.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
03.01.2022 12:07

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.