Helena Bonham Carter

 • Data urodzenia:
  1966-05-26
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $60 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  157 cm
 • Ostatnio edytowane:
  31.01.2022

Bio:

Ile zarabia Helena Bonham Carter?

Majątek Heleny Bonham Carter szacuję się na $62 mln. Angielska aktorka zawdzięczać go może udanej karierze filmowej a także uruchomionej w 2006 roku własnej linii mody ,,Pantaloniki”, zajmując się projektowaniem wraz z Samanthą Sage kostiumów kąpielowych. Bonham Carter zdobyła „Bafta”, 11 innych nagród oraz 39 nominacji min. do Oskara, Złotych Globów. Ogłoszono ją jedną z najlepszych brytyjskich aktorek.

Życiorys:

Bonham Carter urodziła się w Londynie w Islington. Ojciec był bankierem natomiast matka psychoterapeutką, miała dwóch starszych braci Thomasa i Edwarda. Wychowywała się w dzielnicy Golders Green.

Carter nie posiada formalnego wykształcenia aktorskiego. Jako aktorka zadebiutowała w filmie „A Patteren of Rose” a także  w reklamie telewizyjnej mając 16 lat. Natomiast pierwszą główną rolą filmową Bonham była „Lady Jane Gre”y w „Lady Jane”. Aktorka zagrała „Bellatrix Lestrange” w czterech ostatnich filmach o Harrym Poterze. Znamy ja również z filmu ,, Alicja w Krainie Czarów”, gdzie zagrała Czerwoną Królową. Oprócz tego zagrała w ,,Maximie”, ,,Terminatorze”, ,,Alicji po drugiej stronie lustra”, ,,The Crown”, ,,Kopciuszek” i wielu innych.

Pierwszy partnerem Carter był amerykański reżyser Tim Burton. Mieli razem dwoje dzieci syna i córkę. W 2006 roku kupili dom „Mill” w Sutton Courtenay. Jednak pod koniec 2014 roku ogłosili rozstanie.

 

©Oswald-Bertram - Mill House

©Oswald-Bertram – Mill House

Bonham Carter w 2010 roku znalazła się na liście najlepiej ubierających się kobiet, chociaż wielu uważa, że ubiera się dość niekonwencjonalnie. Marc Jacobs w 2010 roku wybrał ją na twarz kampanii reklamowej.

Aktorka wspiera akcje charytatywne. Patronuje organizacji osób chorujących na dystrofie mięśniową.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org

 

20.05.2021 19:18

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.