Henry Cavill

 • Data urodzenia:
  1983-05-05
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $50 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  185 cm
 • Ostatnio edytowane:
  31.01.2022

Bio:

Ile zarabia Henry Cavill?

Majątek Henry’ego Cavilla szacuje się na $50 mln. Według magazynu Variety Cavill, zarabiał po $400 tys. za odcinek serialu „Wiedźmin”, czyli łącznie za cały pierwszy sezon miał otrzymać $3,2 mln.

Mieszka w willi na obrzeżach Hollywood, nieruchomość nabył w 2013 roku za $5 mln.

©pinterest.com

Henry Cavill był również twarzą brytyjskiej marki męskich perfum Dunhill, a w przeszłości pracował również jako model.

Życiorys

Henry Cavill a właściwie Henry William Dalgliesh Cavill urodził się na wyspie Jersey, jednej z Wysp Normandzkich jako czwarty z pięciu braci. Ojciec Colin Cavill był maklerem giełdowym, natomiast matka Marianne Dalgliesh sekretarką w banku.

Kariera

Pierwszą rolą filmową Henry’ego było wcielenie się w postać Thomas Aprea w filmie „Laguna” w 2001 roku. Jedna z ważniejszych ról w jego karierze było zagranie w serialu „Dynastia Tudorów”. Henry wystąpił w każdym odcinku jako jeden z dwóch aktorów mogących się tym pochwalić. Serial w 2007 roku został nominowany do Złotego Globu, w 2008 roku zdobył nagrodę Emmy.

Szerszą rozpoznawalność przyniosło mu  wcielenie się w postać Clarka Kenta (Supermana) w „Człowieku ze stali” z 2011 roku, oraz w filmie „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” z 2016 roku.

Uwagę polskiej publiczności Henry Cavill przykuł wcielając się w postać Geralta z Rivii w serialu „Wiedźmin”. Wyprodukowanym przez Netflix na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Henry Cavill pojawił się także w filmie „Enola Holms” wcielając się w rolę Sherlocka Holmesa brata głównej bohaterki. Pozostaje nam czekać na drugi sezon przygód Geralda z Rivii, jak również zapowiedziano też film Enola Holmes 2.

Hobby:

Henry Cavill interesuje się sportem, regularnie chodzi na mecze NFL i rugby. Jest także zapalonym fanem serii gier „World of Warcraft” i „Wiedźmin”, natomiast jego ulubiona grą jest „Total War”. Podczas kwarantanny Cavill opublikował zdjęcie na którym maluje figurkę z serii gier „Warhammer”.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org

 

 

 

 

15.05.2021 22:56

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.