Hugh Jackman

 • Data urodzenia:
  1968-10-12
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $180 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  188 cm
 • Ostatnio edytowane:
  14.02.2022

Bio:

Jak duży majątek ma Hugh Jackman?

Hugh Jackman zgromadził majątek szacowany na $180 mln.

Część swojego majątku zawdzięcza firmie zajmującej się produkcją filmową powiązaną z 20th Century Fox jak również dzięki własnej marce kawy. Jest ambasadorem marek Montblanc i RM Williams.

Nieruchomości

Hugh Jackman jest właścicielem nieruchomości w East Hampton w stanie Nowy Jork. Poza tym posiada również posiadłość w Bondi Beach w Australii o wartości $5,9 mln a także triplex’u w Nowym Jorku za który zapłacił $21 mln.

Lokalizacja domu w East Hampton:

Na co dzień przemieszcza się takimi samochodami jak Audi R8 Spyder (o wartości $194 tys.) i Mercedes-Benz G63 AMG ( – $156 tys.) oraz Porsche 911 Carrera ( – $110 tys.).

Życiorys

Hugh Michael Jackman to australijski aktor. Otrzymał wiele nagród oraz nominacji. Rola Wolverine’a przyniosła mu Światowy Rekord Guinnessa za „najdłuższą karierę jako superbohater Marvela na żywo”.

Jackman urodził się w Sydney w Nowej Południowej Walii. Ma czworo starszego rodzeństwa i młodszą przyrodnią siostrę z ponownego małżeństwa matki. Jackman po raz pierwszy stał się znany, kiedy zagrał w 1998 roku główną rolę Curly’ego w produkcji ,,Oklahomy” uznanej przez Royal National Theatre.

W 200o roku nastąpił prawdziwy międzynarodowy przełom, kiedy zagrał Wolverine’a w bohaterskim filmie Marvela „X-Men” u boku Patricka Stewarta, Iana McKellena, Famke Janssena i Jamesa Marsdena. Poza Marvelem Jackman zagrał w wielu filmach a także innych projektach, należą do nich m.in. ,,Swordfish”, ,,Kate & Leopold”, ,,The Boy from Oz”, ,,Australia”, ,,The Greatest”, ,,Steady Rain”. Z kolei w 2019 roku Jackman wyruszył w swoją pierwszą światową trasę koncertową, zatytułowaną „The man. The Music. The Show”. Wykonywał utwory z albumu „The Greatest Showman: Original Motion Picture Soundtrack”.

Hugh 11 kwietnia 1996 roku poślubił Deborre-Lee Furness. Poznali się na planie programu telewizyjnego ,,Correlli”. Jackman osobiście zaprojektował pierścionek zaręczynowy dla Furness. Para adoptowała swoje dzieci i razem mieszkają w Nowym Jorku.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
20.11.2021 16:23

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.