Hugh Laurie

 • Data urodzenia:
  1959-06-11
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $50 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  189 cm
 • Ostatnio edytowane:
  03.02.2022

Bio:

Jakim majątkiem dysponuje Hugh Laurie?

James Hugh Calum Laurie dysponuje majątkiem szacowanym na $50 mln. Brytyjski aktor, muzyk, pisarz, reżyser oraz komik. Najbardziej znany jest z głównej roli w dramacie medycznym Foxa „House”, za który otrzymał dwa Złote Globy oraz nominacje do nagrody Emmy. W połowie emisji serialu ,,Hause” Hugh zarabiał za odcinek $300 tys. co dało około $7 mln na sezon. U szczytu kariery Laurie zarabiał $700 tys. za odcinek co przyniosło około $16 mln za cały sezon.

Życiorys

Hugh Laurie urodził się w Oksfordzie, w Wielkiej Brytanii, miał troje starszego rodzeństwa. Po ukończeniu Dragon School, zdecydował pójść na kierunek archeologii i antropologii w Eton College i na Uniwersytecie Cambridge. Także jak jego ojciec był wioślarzem. Aktorstwem zainteresował się na studiach. Zmuszony do porzucenia wioślarstwa z powodu gorączki gruczołowatej dołączył do dramatycznego uniwersyteckiego klubu. Pierwszym występem przed kamerą Lauriego był film krótkometrażowy ,,Who Sold You This, Then?”. Pojawił się w produkcjach takich jak ,,Czarna żmija”,,101 dalmatyńczyków” ,,Rozważna i romantyczna” ,,Człowiek w żelaznej masce” ,,Tajniacy” i wielu innych.

W 1996 roku ukazała się pierwsza powieść aktora, The Gun seller , zawiły thriller przeplatany humorem, książka która stała się bestsellerem. Oprócz tego pracuje nad scenariuszem do wersji filmowej. Jego kolejna powieść, The Paper Solider , została zaplanowana na wrzesień 2009 roku, ale do tej pory się nie ukazała.

Laurie poślubił Jo Greena 16 czerwca 1989 r. Mają troje dzieci, Charliego, Billa i Rebeccę.

Laurie ma specyficzny humor, autodestrukcyjny charakter i skłonność do odwracania uwagi ludzi. Jednak jest idealnym antybohaterem w gatunku pełnym dwuwymiarowych stereotypów. Laurie cieszy się dużym uznaniem.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
05.06.2021 21:42

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.