Ian McKellen

 • Data urodzenia:
  1939-05-25
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $60 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  180 cm
 • Ostatnio edytowane:
  07.01.2022

Bio:

Jak bardzo bogaty jest Ian McKellen?

Ian McKellen posiada majątek szacowany na $60 mln.

Nieruchomości

Ian McKellen jest właścicielem pubu The Grapes w Londynie. Co ciekawe aktor ponadto posiada jeszcze jedną nieruchomość położoną przy tej samej ulicy.

Lokalizacja Pubu:

Na co dzień porusza się takimi pojazdami jak VW Beetle oraz Audi A8.

Życiorys

Sir Ian Murray McKellen to angielski aktor, scenarzysta, aktor głosowy oraz biznesmen. Bez wątpienia McKellan jest jednym z najbardziej utytułowanych aktorów w historii, zdobył niezliczoną ilość nagród oraz wyróżnień.

McKellan urodził się w Lancashire w Anglii. Jego rodzice to Margery Lois (z domu Sutcliffe) i Denis Murray McKellena, inżynier budownictwa. Ma także siostrę o pięć lat starszą. Uczęszczał do Bolton School i rozpoczął karierę jako aktor w Bolton Little Theatre.

Z kolei w 1961 roku McKellen po raz pierwszy pojawił się zawodowo w Teatrze w Belgradzie jako Roper w ,,Człowieku na wszystkie pory roku”. Oprócz tego wуѕtąріł w wіеlu fіlmасh między innymi ,,Dоtуk mіłоśсі”, ,,Карłаn mіłоśсі”, ,,Ѕzеść ѕtорnі ѕераrасјі”, ,,Воgоwіе і роtwоrу”, ,,Воhаtеr оѕtаtnіеј аkсјі”, ,,Rуѕzаrd ІІІ”, ,,Арt Рuріl”, ,,Тrуlоgіа Włаdса Ріеrśсіеnі”, ,,Х-Меn”i wielu innych.

McKellan jest gejem i ogłosił to oficjalnie. Pierwszym partnerem McKellena był Brian Taylor, nauczyciel historii z Bolton, byli razem osiem lat. Drugim partnerem był Seana Mathiasa ich związek trwał 10 lat.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
07.01.2022 13:10

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.