Jake Gyllenhaal

 • Data urodzenia:
  1980-12-19
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $80 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  183 cm
 • Ostatnio edytowane:
  05.01.2022

Bio:

Ile zarabia Jake Gyllenhaal?

Jake Gyllenhaal posiada majątek szacowany na $80 mln.

Nieruchomości

Jake Gyllenhaal jest właścicielem mieszkania w  Tribeca w Nowym Jorku, za które zapłacił $8,63 mln.

Na co dzień przemieszcza się takimi autami jak Mercedes-Benz E500 oraz Audi Q7.

Życiorys

Jake Benjamin Gyllenhaal to amerykański aktor oraz producent. Gyllenhaal zdobył wiele nagród za rolę drugoplanową i był nominowany do Oscara.

Gyllenhaal urodził się w Los Angeles w Kalifornii. Jego ojciec Stephan Gyllenhaala jest reżyserem natomiast matka Noami Foner scenarzystką. Jake ma starszą siostrę Maggie, która także jest aktorką.

Zaczął grać jako dziecko, zadebiutował jako aktor dziecięcy w ,,City Slickers” w 1991 roku. Z kolei w wieku 19 lat zadebiutował główną rolą w ,,October Sky”.

Kolejna dużą rola Jake’a Gyllenhaala była rola w ,,The Day After Tomorrow”. Następnie wystąpił w ,,Brokeback Mountain” z 2005 roku, w kontrowersyjnym filmie o dwóch kowbojach. W 2007 roku zagrał rysownika Roberta Graysmitha, który rozwiązał sprawę Zodiaka w filmie ,,Zodiac”. Rok później zagrał w ,,Prisoners and Enemy”, z kolei 2014 roku zyskał rozgłos po objęciu głównej roli w ,,Nightcrawler”.  W 2016 roku Gyllenhaal pojawił się w ,,Nocturnal Animals”, a następnie pojawił się w horrorze ,,Life”. oprócz tego zagrał wielu innych produkcjach. Poza aktorstwem filmowym Gyllenhaal jest także doświadczonym aktorem teatralnym.

Aktor umawiał się z wieloma kobietami jednak najdłuższy związek trwał od 2018 roku kiedy zaczął spotykać się z francuską modelką o imieniu Jeanne Cadieu.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
05.01.2022 13:49

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.