James Cameron

 • Data urodzenia:
  1954-08-16
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $700 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  187 cm
 • Ostatnio edytowane:
  03.02.2022

Bio:

Ile zarabia James Cameron?

James Cameron posiada majątek szacowany na $700 mln. Na całym świecie jego filmy zarobiły $6,3 mld, a w samych Stanach Zjednoczonych ponad $1,9 mld.

Oprócz tego w trakcie swojej kariery Cameron był także współzałożycielem trzech firm produkcyjnych: Lightstorm Entertainment, Digital Domain i Earthship Productions.

Nieruchomości

James Cameron jest właścicielem dwóch farm w południowej części Wairarapa w tym 250 hektarowej farmy mlecznej i 817-hektarowej w Western Lake Road.

Posiada także rezydencję w Malibu w Kalifornii:

Życiorys

James Francis Cameron to kanadyjski producent, reżyser, pisarz oraz redaktor. Najbardziej znany z tworzenia filmów science fiction i epickich. Cameron jest uważany za jednego z reżyserów wszechczasów.

Cameron urodził się w Ontario w Kanadzie. Jest najstarszym z pięciorga rodzeństwa. Jego ojciec Philip Cameron był inżynierem elektrykiem natomiast matka Shirley (z domu Lowe), artystką i pielęgniarką.

Po raz pierwszy zdobył uznanie za reżyserię ,,Terminatora”. ,,Terminator” zarobił $78 mln przy budżecie $7 mln. Kolejnym sukcesem był film ,,Aliens”, dzięki któremu był nominowany do siedmiu Oscarów. Największy sukces Jamesa Camerona przyniosło wyreżyserowanie ,,Titanica” i ,,Avatar”.

Cameron był pięciokrotnie żonaty. W latach 1978-1984 był żonaty z Sharon Williams. Rok po rozwodzie z Sharon, Cameron poślubił Gale Anne Hurd. Rozwiedli się jednak w 1989 roku. Następnie Cameron poślubił Kathryn Bigeloww 1989 roku ale rozwiedli się w 1991 roku. Kolejną partnerką Camerona była aktorka Linda Hamilton. Ich córka urodziła się w 1993 roku. Cameron poślubił Hamiltona w 1997 roku, rozstali się po dwóch latach małżeństwa, a Hamilton otrzymał ugodę w wysokości $50 mln. Jego piątą żoną jest Amis, poślubił ją w 2000 roku. Mają razem jednego syna i dwie córki.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
03.02.2022 14:02

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.