Jami Gertz

 • Data urodzenia:
  1965-10-28
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $3 mld
 • Zawód:
 • Wzrost:
  1,65 m
 • Ostatnio edytowane:
  03.02.2022

Bio:

Jaki majątek posiada Jami Gertz?

Jami Gertz jest amerykańską aktorką i inwestorką. Jej majątek szacuje się na $3 mld. Większość jej majątku pochodzi z jej małżeństwa z miliarderem Tonym Resslerem. Razem z mężem są współwłaścicielami zespołu NBA Atlanta Hawks. Posiadają również mniejszościowy pakiet akcji w drużynie bejsbolowej Milwaukee Brewers i byli kiedyś właścicielami większościowymi Dodgersów. W portfelu jej nieruchomości znajduje się miedzy innymi dom w Malibu w dzielnicy Broad Beach jak i dom w Beverly Hills, wart niespełna $12,5 mln, znajduje się na szczycie góry z 360-stopniowym widokiem na Los Angeles.

Dom Jami Gertz w Beverly Hills:

Życiorys

Jami Beth Gertz urodziła się w Chicago, dorastała na przedmieściach Glenview. Jako córka Sharyn i Waltera Gertzów, ma dwóch braci, Michaela i Scotta. Ukończyła publiczna szkołę średnią w Maine East High School a następnie poszła na Uniwersytet Nowojorski.

Jami została odkryta przez łowcę talentów Normana Leara. Karierę aktorską rozpoczęła w 1981 roku, rolą „Big Girl” w „On the Right Track”. Wystąpiła także w reklamach takich marek jak „Diet Pepsi” w latach 80-tych.

Jest żoną biznesmena Tony’ego Resslera, którego poznała w 1986 roku mając 21 lat. Para wyszła za mąż dwa lata później. Są małżeństwem od ponad 30 lat. Para doczekała się trzech synów, Olivera, Nicka i Theo.

Jami z mężem Tonym są członkami organizacji non-profit „Alliance College-Ready Public Schools”, która prowadzi szkoły czarterowe w Los Angeles. Jami Gertz pełni także funkcję dyrektora zarządu największej organizacji non-profit w USA – „Melanoma Research Alliance”,  zajmującej się badaniami nad czerniakiem.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
23.06.2021 22:26

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.