Jessica Lange

 • Data urodzenia:
  1949-04-20
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $22 mln.
 • Zawód:
 • Wzrost:
  174 cm
 • Ostatnio edytowane:
  31.01.2022

Bio:

Jaki majątek posiada Jessica Lange?

Majątek Jessicy Phyllis Lange szacuje się na około $22 mln. Zarabiała od $150 tys. do $200 tys. za odcinek serialu „American Horror Story”.

Dom Lange w Minnesocie o wartości $2 mln:

Jessica zajmuje się głównie aktorstwem ale oprócz tego jest też producentką filmową oraz fotografem. Jest 13 aktorką, która zdobyła potrójną koronę aktorstwa. Także 2 nagrody Oscar za ,,Najlepsza aktorkę pierwszoplanową” (Błękit nieba z 1994 r.) oraz za ,, Najlepszą aktorkę drugoplanową”(Tootise z 1982r.), 16 innych nagród i 44 nominacje w tym Złote Globy, Bafta.

Życiorys

Amerykańska aktorka urodziła się w Cloquet. Miała dwie starsze siostry Janne i Ann oraz młodszego brata George’a. Młodość spędziła w Paryżu, gdzie prowadziła hipsterski styl życia, uczyła się także sztuki mimów. Pracowała tam także jako modelka i kelnerka.

Mając 27 lat zadebiutowała w filmie ,, King Kong”. Film nie cieszył się pochlebnymi opiniami, jednak mimo to, że Lange otrzymała przychylne opinie na kolejna rolę czekała 3 lata. Gwiazdę uczyniła z niej rola w filmie ,,Listonosz zawsze dzwoni dwa razy”.  W 1982 roku wystąpiła w ,,Tootsie” oraz ,,Frances” i za obie role została zgłoszona do Oskara. Na Broadwayu zadebiutowała w 1992 roku w ,, Tramwaju zwanym pożądaniem”. W ostatnich latach kariera aktorska Lange skupiła się na działalności telewizyjnej, wystąpiła w wielu serialach, które przywróciły jej blask sławy.

Od 1970 roku do 1982 roku mężem Lange był Francisco ”Paco” Grande, jednak rozstali się niedługo po przeprowadzce do Europy. Była chwilowo związana z Bobem Fossem. Jednak pierwsze dziecko miała z tancerzem baletowym Michaiłem Barysznikowem. W roku 1982 poznała dramaturga Sama Sheparda i to z nim ma córkę i syna. Mieszkali razem w Wirginii, Nowym Meksyku, Nowym Jorku a w 2009 roku się rozstali. W latach 90 wychowywała niepełnosprawne rumuńskie dziecko.

Lange nie ma określonej religii ale okresowo praktykuje buddyzm. Ujawniła także, że cierpi na ciężkie ataki depresji.

Aktorka jest Ambasadorem Dobrej Woli. Dołączyła także do opozycji polowania na wilki w Minnesocie.

 

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org

 

25.05.2021 22:58

Komentarze