Joaquin Phoenix

 • Data urodzenia:
  197410-28
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $50 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  173 cm
 • Ostatnio edytowane:
  05.01.2022

Bio:

Jak duży majątek ma Joaquin Phoenix?

Joaquin Phoenix zgromadził majątek szacowany na $50 mln.

Nieruchomości

Joaquin Phoenix jest właścicielem nieruchomości położonej w Hollywood Hills w Los Angeles, wartej około $4 mln.

Lokalizacja domu:

Na co dzień przemieszcza się takimi pojazdami jak Lexus RX350 (o wartości $42 tys.) i motocyklem Ducati Desmosedici.

Życiorys

Joaquin Phoenix Rafael to amerykański aktor, producent, reżyser teledysków. Jest zdobywcą wielu wyróżnień w tym Oscara, Brytyjskiej Akademii Filmowej, nagrody Grammy oraz dwóch Złotych Globów.

Phoenix urodził się w San Juan w Portoryko. Rodzice aktora Arlyn (z domu Dunetz) i John Lee Bottom, pochodzili ze Stanów Zjednoczonych. Aktor ma pięcioro rodzeństwa, w tym także przyrodnie rodzeństwo z poprzedniego związku ojca.

W wieku 8 lat wraz z bratem zadebiutował w serialu telewizyjnym ,,Seven Brids for Seven Brothers”. Następnie pojawił się wielu w różnych projektach także ze swoim rodzeństwem między innymi: ,,Backwards: The Riddle of Dyslexia”, ,,Hill Street Blues”, ,,Kids Don’t Tell”, ,,SpaceCamp”, ,,Parenthood”. W 2019 roku zagrał w „Joker”, za który otrzymał wiele wyróżnień. Film wygenerował ponad $1 mld przychodów i $500 mln zysków. Ponadto zagrał w wielu projektach między innymi ,,Mistrz”, ,,Ona”, ,,Wada wrodzona”, ,,Maria Magdalena”, ,,Siostry”, ,,Gladiator”, ,,Znaki”i wielu innych. Oprócz pracy na ekranie, Phoenix pracował także jako aktor głosowy na przykład w 2003 roku w ,,Brat niedźwiedź”.

Oprócz zajęć aktorskich, Phoenix wyreżyserował wiele teledysków, w tym dla artystów takich jak Ringside, She Wants Revenge, People in Planes.

Phoenix od 2016 roku jest w związku z aktorką Rooney Mara, zaręczyli się w 2019 roku. Wcześniejszymi partnerkami były Liv Tyler oraz Topaz Page-Green.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org

 

05.01.2022 13:46

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.