Jodie Foster

 • Data urodzenia:
  1962-11-19
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $100 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  161 cm
 • Ostatnio edytowane:
  04.02.2022

Bio:

Ile zarabia Jodie Forest?

Majątek Jodie Foster szacowany jest na $100 mln.

Większość swojego bogactwa zbiła dzięki karierze aktorskiej. Od połowy lat 90. do końca XXI wieku,

Jodie zarobiła łącznie około $100 mln na byciu aktorką. I tak na przykład: $5 mln za film „Maverick”, $9,5 mln za „Nell”, $9 mln za „Kontakt”, $15 mln za „Annę i króla”, $12 mln za „Panic Room”, $13 mln za „Flightplan” czy $15 mln za „The Brave One”.

Foster porusza się Toyotą Prius, hybrydowym SUV-em wykorzystującym kombinację silnika benzynowego 2ZR-FXE o pojemności 1800 cm³ z silnikiem elektrycznym 650 V do zasilania.

W 2012 roku wydała $11,75 mln na zakup dużej nieruchomości w Beverly Hills, następnie w 2019 roku sprzedała ją za $16 mln.

©apartmenttherapy.com

Lokalizacja domu Jodie Foster:

Życiorys

Jodie Foster to amerykańska reżyserka, aktorka oraz producentka filmowa. Zyskała tytuł najlepszej aktorki swojego pokolenia. Otrzymała dwie nagrody Akademii, trzy nagrody Brytyjskiej Akademii filmowej oraz trzy nagrody Złotego Globu i honorową nagrodę Cecila B. DeMille.

Аlісіа Сhrіѕtіаn Fоѕtеr urоdzіłа ѕіę w Lоѕ Аngеlеѕ w Каlіfоrnіі. Luсјuѕz Fіѕhеr, jej ojciec і јеј mаtkа Еvеlуn Еllа Аlmоnd rоzѕtаlі ѕіę, zаnіm ѕіę urоdzіłа. Јоdіе mа јеdnеgо brаtа і dwіе ѕіоѕtrу z nowych związków rodziców. Kariera Foster rozpoczęła się od wystąpienia w reklamie telewizyjnej „Coppertone” w 1965 roku. Kiedy miała trzy lata, w 1968 roku zadebiutowała w telewizyjnym sitcomie „Mayberry RFD”. Wystąpiła w ponad 50 programach telewizyjnych. Kariera nabrała rozpędu, zaczęła grać poważniejsze role. Niesamowite jest to, że swoją pierwszą nominację do Oscara otrzymała w wieku 13 lat. Najlepsze filmy Jodie Fоѕtеr tom.in.: ,,Milczenie owiec”, ,,Taksówkarz”, ,,Hotel Artemis”, ,,Oskarżony” czy ,,Kontakt”.

Życie osobiste:

W kwietniu 2014 r. Jodie Foster po rocznej znajomości poślubiła aktorkę i fotografkę Alezandrę Hedison. Aktorka ma także dwóch synów Charlesa i Kita z poprzedniego związku.

Foster lubi aktywność fizyczną, wędrówki, jogę, narciarstwo, podnoszenie ciężarów, aerobik i chodzenie na siłownię. Oprócz tego ćwiczy karate i kickboxing.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org

 

 

12.07.2021 18:27

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.