Johnny Depp

 • Data urodzenia:
  1963-06-09
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $230 mln.
 • Zawód:
 • Wzrost:
  178 cm
 • Ostatnio edytowane:
  28.05.2022

Bio:

Ile zarabia Johnny Deep?

Majątek Johnny Deppa szacowany jest na $230 mln. Jest jednym z najlepiej opłacanych aktorów na świecie, jego gaża za rolę w filmie wynosi około $20 mln. Przez całą swoją karierę mógł zarobić nawet $800 mln, jednak prowadził bardzo rozrzutny tryb życia i przepuścił większość swojego majątku. Amerykańskie serwisy informacyjne podawały, że miesięcznie wydaje do $2 mln.

Johnny Deep założył również firmę producencką „Infinitum Nihil”, był także współwłaścicielem klubu nocnego „The Viper Room” w Los Angeles i restauracji-baru Man Ray w Paryżu.

Życiorys

Johnny Deep urodził się w Owensboro w Kentucky, był najmłodszym z czworga dzieci. Jego ojciec był inżynierem, natomiast matka zajmowała się domem. Rodzina Deepa często przeprowadzała się, jednak w 1970 roku osiedliła się w Miramar na Florydzie. Deep w wieku 12 lat otrzymał od matki gitarę i rozpoczął grę w rockowych zespołach, grał w około 15, jednak do największych sukcesów należy zaliczyć jego występ z zespołem „The Kids”. W wieku 16 lat porzuca liceum w Miramar. Oprócz tego pracował również dorywczo np. w telemarketingu.

Na początku lat 80 zaczyna rozwijać się kariera aktorska Deepa. Wpływ na jej rozwój miała Lori Allison, ówczesna żona Deepa, zawdzięcza jej znajomość z Nicolasem Cage’em.  Jednak małżeństwo z Lori Anne Allison, siostrą basisty jednego z zespołów szybko się kończy. Jednak Deep zwrócił na siebie uwagę producentów, zagrał główne role w wielu wybitnych, znanych filmach. Pierwszą filmową rola Deepa był horror ,,Koszmar z ulicy Wiązów”. Jednak to rola Jacka Sparrowa w filmie ,,Piraci z Karaibów” przynosi mu największa sławę i dochód. Pięć filmów z tej serii zarobiło 4,5 mld na całym świecie do 2021 roku. Johnny Deep był kilkukrotnie nominowany do Oscara, zdobył też Złoty Glob.

Johnny Deep jest uważany za jednego z najlepszych aktorów na świecie. Jednak w swojej burzliwej karierze były również aktorskie i producenckie niepowodzenia takie jak „Tonto w The Lone Ranger” czy „Lucky Them” a także liczne skandale, romanse i awantury.

Deep większość swojego życia zmagał się z problemem alkoholizmu i narkotykami. Twierdził, że wieku 12 lat palił papierosy, a przed 14 rokiem życia używał „wszelkiego rodzaju narkotyków”.

W 1996 roku ożenił się z Vanessą Paradis, ma z nią dwójkę dzieci, rozstanie ma miejsce w 2012 roku. Następnie wiąże się z Amber Heard, która poślubił w 2015 roku. W 2016 roku dochodzi do rozwodu z powodu znęcania się nad żoną.

Wobec Deepa prowadzonych jest szereg czynności prawnych, są to liczne pozwy ze strony żony, ochroniarzy, współpracowników, sam aktor wytoczył proces synowi. W konsekwencji Johnny stał się symbolem buntu i niezależności.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
13.05.2021 14:46

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.