Jonathan Banks

 • Data urodzenia:
  1947-01-31
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $5 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  174 cm
 • Ostatnio edytowane:
  14.02.2022

Bio:

Jak bardzo bogaty jest Jonathan Banks?

Jonathan Banks posiada majątek szacowany na $5 mln.

Nieruchomości

Jonathan Banks jest właścicielem domu położonego w Malibu w Kalifornii o wartości $2,6mln.

Lokalizacja domu:

Życiorys

Jonathan Ray Banks to amerykański aktor. Otrzymał sześć nominacji do nagrody Primetime Emmy Award za najlepszego aktora drugoplanowego w serialu dramatycznym.

Jonathan Banks urodził się w Waszyngtonie i studiował na University of Indiana – Bloomington. Wychowała go samotnie matka, która była sekretarką w różnych federalnych biurach rządowych. Karierę zawodową rozpoczął w filmie i telewizji w 1976 roku,  następnie wystąpił w wielu filmach m.im. ,,Coming Home”, ,,Gangster”, ,,Wars”, ,,48 Hours”, ,,Gremliny”, ,,Freejack”, ,,Crocodile Dundee in Los Angeles”czy ,,Reign Over Me”. Wystąpił także w takich programach telewizyjnych jak ,,Barnaby Jones”, ,,The Waltons”, ,,TJ”. W 2020 roku Banks dołączył do obsady serialu animowanego Netflix ,,F jest dla rodziny”, jako Bill Murphy, ojciec głównego bohatera.

W 1968 roku Banks poślubił swoją pierwszą żonę, Marnie Fausch, mieli jedną córkę. Rozwiedli się w 1970 roku. W 1990 roku poślubił swoją drugą żonę, Gennerę Gonzalez Cebian, mają razem bliźnięta. Z tego małżeństwa aktor ma także pasierbicę.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
20.11.2021 16:30

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.