Keanu Reeves

 • Data urodzenia:
  1964-09-02
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $380 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  186 cm
 • Ostatnio edytowane:
  23.05.2021

Bio:

Ile zarabia Keanu Reeves?

Majątek Keanu Reeves szacowany jest na $380 mln. Jest najlepiej opłacanym aktorem w historii. Ponieważ za trylogię filmów „Matrix’ otrzymał wynagrodzenie w wysokości $120 mln. W 2011 założył wraz ze swoim przyjacielem Gardonem Hollingerem Arch Motorcycle Company – firmę zajmującą się produkcją motocyklów na zamówienie. Jest również współzałożycielem firmy zajmującej się produkcja filmów.

Życiorys:

Keanu Charles Reeves urodził się w stolicy Libanu w Bejrucie. Ma pochodzenie hawajskie, chińskie, angielskie, portugalskie i irlandzkie. Rodzice Keanu rozwiedli się gdy miał 3 lata. Ostatni raz widział się z ojcem w 1977 roku. Po rozwodzie rodziców, przeniósł się wraz ze swoją matką do Sydney w Australii. Następnie przeprowadzili się do Nowego Jorku, gdzie jego matka wyszła za mąż za Paula Aarona – reżysera z Hollywood. Po paru latach małżeństwo rozpadło się, ale Keanu wciąż utrzymywał kontakt ze swoim ojczymem, który to wspierał go na początku kariery aktorskiej.

Karierę aktorską rozpoczął w 1984 roku, w programie młodzieżowym „Going Great”. Przełom w jego karierze nastąpił w latach 1990. Najbardziej jest znany z ról w takich produkcjach jak „Matrix” czy „John Wick”.

Keanu Reeves mieszka w Beverly Hills w domu o wartości $8,1 mln.

Posiada również całkiem sporą kolekcję motocykli.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org

 

19.04.2021 19:50

Komentarze