Kylian Mbappé

 • Data urodzenia:
  1998-12-20
 • Narodowość:
 • Majątek:
  €90 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  178 cm
 • Ostatnio edytowane:
  18.10.2022

Bio:

Kylian Mbappé zarabia €90,91 mln  rocznie dzięki grze w klubie Paris Saint-Germain F.C.

Jego majątek szacowany jest na około €150 mln.

Na mocy poprzedniego kontraktu z PSG zarabiał €24 mln plus bonusy. Mbappé podpisał kontrakt sponsorski z marką Nike, dzięki któremu ma zarobić $187 mln w przeciągu 10 lat. Poza tym jest ambasadorem marki „BULK HOMME”. Od 2022 roku jest najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie.

Mbappé przygodę z seniorską piłką rozpoczął w klubie AS Monaco II, w swoim pierwszym sezonie zarabiał jedynie €3,6 tys. miesięcznie. Natomiast w drugim sezonie dołączył do głównej drużyny AS Monaco, miał wtedy zarobić €1,2 mln. za sezon. W 2018 roku podpisał kontrakt z najbogatszą piłkarską drużyną na świecie – Paris Saint-Germain F.C., dzięki temu w pierwszym sezonie w tym klubie zarobił €18 mln. W przyszłym roku kończy się umowa Mbappé z PSG. Podobno młody piłkarz liczy na przedłużenie kontraktu i podwyższenie zarobków do aż €35 mln za sezon.

49% swoich przychodów musi oddać francuskiemu urzędowi skarbowemu.

Życiorys

Kylian Mbappé urodził 20 grudnia 1998 roku w Paryżu. Jego ojciec, który też był piłkarzem pochodzi z Kamerunu, natomiast matka szczypiornistka z Algierii. Jego bracia również są piłkarzami, starszy brat Jirès Kembo Ekoko grał w Stade Rennais, a obecnie występuje w lidze tureckiej. Młodszy brat Kyliana – Ethan w czerwcu 2021 roku podpisał kontrakt z PSG.

W dzieciństwie Mbappé uczęszczał do szkoły katolickiej w miejscowości Bondy, tamże w 2004 roku rozpoczął treningi w miejscowym klubie AS Bondy. W 2011 roku przeprowadził się do w Rambouillet, gdzie uczęszczał do szkoły „Catherine-de-Vivonne’, do 2013 roku trenował w  klubie INF Clairefontaine. Był on wtedy pod obserwacją skautów piłkarskich z całej Europy. Nawet takie kluby jak Real Madryt czy Chelsea interesowały się sprowadzeniem do siebie tego dobrze zapowiadającego się piłkarza. Jednak ojciec Kyliana, który jest też jego menadżerem, zdecydował, że najlepszą opcją dla niego będzie AS Monako. W Ligue 1 zadebiutował 2 grudnia 2015 roku.

Sezon 2016/17 był dla Mbappé i jego klubu niezwykle udany, udało im się zdobyć mistrzostwo Francji i dostać się do półfinału Ligi Mistrzów. Po sezonie, otrzymał wiele propozycji dołączenia do najlepszych klubów Europy. Jednak dla Kylian i jego ojca najważniejsze były warunki finansowe, a najciekawsze warunki zaoferował im klub z Paryża – PSG.  W sezonie 2017/18 został wypożyczony do tego klubu, a w następnym sezonie podpisał 4 letni kontrakt.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
26.06.2021 19:17

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.