Larry Page

 • Data urodzenia:
  1973-03-26
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $110 mld
 • Zawód:
 • Wzrost:
  180 cm
 • Ostatnio edytowane:
  22.02.2022

Bio:

Jak duży majątek ma Larry Page?

Larry Page posiada obecnie majątek szacowany na $110 mld.

Swój majątek zawdzięcza holdingowi – Alphabet Inc., przy czym głównie wyszukiwarce Google, której jest współzałożycielem. Przychody spółki Alphabet Inc. za 2020 rok, wyniosły oszałamiające $182,5 mld. 

Page ma 5,7% udziałów w Alphabet Inc., natomiast jego wspólnik Sergey Brin5,5%. Jak widać nie posiadają większości udziałów, jednak razem mają 51% głosów, dzięki czemu mają kontrolę nad spółką.

Page jest również w posiadaniu akcji  Tesla Inc.

Alphabet Inc. ma kontrolę nad takimi przedsiębiorstwami jak: Google, Youtube, Android czy Fiber.

Larry Page mieszka w Palo Alto, nieruchomość kupił w 2005 roku za $7 mln. Jednak obecnie ma być warta aż $8 mln: 

Jacht Senses

Page zakupił w 2011 roku jacht o nazwie „Senses”, od nowozelandzkiego milionera Sir, Douglasa Myersa. 60- metrowy jacht został zbudowany w 1999 roku w niemieckiej stoczni Schweers, a w 2010 został przebudowany.

©www.businessinsider.com

Prywatne Samoloty

Page i Brin są właścicielami wspólnych odrzutowców. Jest nim doinwestowany Boeing 767-200 o wartości $12,5 mln, oraz Dornier Alpha Jet.

©huffpost.com – Boeing 767-200

Założenie Google

Będąc na studiach na Uniwersytecie Stanforda, Brin i Page opracowali algorytm „PageRank”, który służył do wyszukiwania i pozycjonowania stron internetowych. Zdali sobie oni sprawę, że ich algorytm był wtedy znacznie lepszy od innych istniejących w tamtym czasie. Algorytm opierał się na nowej technologii, która analizowała linki zwrotne, dzięki którym łączono jedne strony z drugimi.

Razem w sowich pokojach w akademiku zaczęli rozwijać projekt. Następnie pokój Page przekształcono w główne biuro i centrum programowania. Wykorzystali oni swoje podstawowe umiejętności z języka HTML, aby stworzyć podstawową stronę na której użytkownicy będą mogli wyszukiwać strony. Wyszukiwarka bardzo szybko zdobywała na popularności w śród użytkowników, a moc sprzętu na którym działała była początkowo bardzo ograniczona.

W 1996 roku wyszukiwarka zaindeksowała 75,2306 mln adresów URL, a łączna pobrana zawartość wynosiła ponad 207 tys. gigabajtów.

W 1998 Page i Brin założyli firmę Google Inc. Co ciekawe z początków firma nazywała się „Googol”. Od momentu założenia firmy Page mianował się dyrektorem generalnym, natomiast Brin pełnił funkcje prezesa. Do czerwca 2000 r. Google zindeksował miliard internetowych adresów URL. Następnie firma zaczęła jeszcze szybciej się rozwijać. 10 lat później w firmie pracowało już 24 tys. pracowników, a sama praca w Google uważana była za bardzo prestiżową i dobrze płatną. Dzięki czemu Brina i Page uważano za jednych z najlepszych pracodawców w dolinie krzemowej.

Przejęcie YouTube

9 października 2006 ogłoszono, że Google planuje zakupić serwis YouTube za kwotę $1,65 mld. Po pewnym czasie strony doszły do porozumienia i Google przejęło najpopularniejszy serwis do zamieszczania filmów. Udało im się na tyle rozwinąć ten serwis, że obecnie jest jedną z najbardziej dochodowych stron na świecie, jak i również plasuje się na szczycie najlepszych stron pod względem utrzymania uwagi użytkowników.
W 2020 roku YouTube zanotował 20 mld przychodu.

Obecnie największą część przychodów holdingu Alphabet Inc. stanowi internetowa platforma reklamowa – Google Ads. Dzięki której ich roczne zyski w 2019 roku wzrosły aż o $134,8 mld.

Larry Page – Życiorys

Larry Page urodził się 26 marca 1973 roku w Lansing, w stanie Michigan. Jego przodkowie są żydami, jednak on sam wychowywał się jako ateista. Ojciec Page był profesorem informatyki na Michigan State University, natomiast matka uczy programowania w Lyman Briggs College.

W dzieciństwie spędzał ogromną ilość czasu na czytaniu książek i czasopism. Grywał na różnych instrumentach, a nawet uczył się w szkole muzycznej.

Page po raz pierwszy zainteresował się komputerami, gdy miał sześć lat. Po pewnym czasie wraz ze swoim bratem rozbierali wszystkie urządzenia elektroniczne w swoim domu, by sprawdzić jak one działają.Od dziecka planował, że w przyszłości wymyśli coś przełomowego.

Page uczył się w Okemos Montessori School. Następnie uczęszczał do East Lansing High School. Page zdobył tytuł „Bachelor of Science” na uniwersytecie w Michigan, ma również tytuł „Master of Science”, który zdobył na Uniwersytecie Stanforda.

Na uniwersytecie Stanforda poznał swojego przyszłego wspólnika – Sergeya Brina.

W 2007 roku Page poślubił Lucindę Southworth, ślub odbył się na prywatnej wyspie miliardera Richarda Bransona. Mają razem dwójkę dzieci.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
24.08.2021 23:04

Komentarze