Laurence Fishburne

 • Data urodzenia:
  1961-07-30
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $40 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  184 cm
 • Ostatnio edytowane:
  09.02.2022

Bio:

Ile zarabia Laurence Fishburne?

Laurence Fishburne posiada majątek szacowany na $40 mln.

Dоrоbіł ѕіę fоrtunу, dzięki licznym rolom w filmach i serialach. Wynagrodzenie  Fіѕhburnе’а zа role w ѕеrіаlu СЅІ opiewało na оkоłо $350 tys. zа оdсіnеk, natomiast rola w serialu Наnnіbаl przynosiła mu $175 tys. za odcinek. Jednak najbardziej znany jest z serii filmów Matrix, dzięki której zarobił $15 mln. Ponadto serial Blackish przyniósł mu $200 tys. za pojedyńczy odcinek.

Laurence posiada domw Los Angeles w Kalifornii. Ma również nieruchomość w Nowym Jorku, na Upper West Side. Nacodzień przemieszcza się samochodem marki Kia K900.

Dom Fishburneya w Los Angeles:

Życiorys

Larry urodził się w Augusta w stanie Georgia. Jego matka to nauczycielka nauk ścisłych i matematyki, natomiast ojciec jest wychowawcą w poprawczaku. Rodzice rozwiedli się gdy był dzieckiem, wraz z matką przeniósł do Brooklynu w Nowym Jorku. Karierę aktorską rozpoczął bardzo wcześnie. Ponieważ już w wieku 10 lat zadebiutował na scenie teatru by w wieku 12, wystąpić w pierwszym filmie kinowym „Cornbread, Earl and Me”. Rozwój kariery zapoczątkował film ,, Czas Apokalipsy”. Przełomem w karierze Fishburne’a była rola Ike’a Turnera w produkcji „Tina”, opowiadającym o życiu piosenkarki Tiny Turner. Jednak największą sławę dotychczas przyniosła mu rola Morfeusza w trylogii science fiction ,,Matrix”, ,,Matrix Reaktywacja” i ,,Matrix Rewolucje”.

Zdobył 3 nagrody Emmy i wiele nominacji miedzy innymi do Oscarów, Złotych Globów.

W roku 1985 Fishburne poślubił aktorkę Hajnę O. Moss, mają dwoje dzieci, syna Langstona oraz córkę Montanę Fishburne. Hajna i Laurence rozwiedli się w latach 90-tych. 

Z kolei 2001 roku zaręczył się z aktorką Giną Torres, którą poślubił 22 września 2002 r. W 2007 roku urodziła się córka Delilah. Rozwiedli się w 2018 roku. 

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
09.08.2021 22:58

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.