Leonardo DiCaprio

 • Data urodzenia:
  1974-11-11
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $260 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  183 cm
 • Ostatnio edytowane:
  22.03.2022

Bio:

Ile zarabia Leonardo DiCaprio?

Leonardo DiCaprio zarabia około $20 mln na roli w filmie. Majątek aktora szacowany jest na $260 mln.
Najwięcej zarobił na roli w filmie „Incepcja” z 2010 roku, za którą otrzymał $59 mln.

Jest również inwestorem, inwestuje m.in w produkcję napojów organicznych czy w wirtualną rzeczywistość. Poza tym założył własną fundację, której celem jest „ochrona i zapewnienie dobrobytu wszystkich ludzi na ziemi”.

DiCaprio jest właścicielem domów w Malibu, który kosztował go $17,5 mln, i Hollywood Hills o wartości $3,78 mln.
Planuje także budowę luksusowego kompleksu hotelowego na swojej prywatnej wyspie położonej u wybrzeży Belize:

Życiorys 

Leonardo Wilhelm DiCaprio urodził się 11 listopada 1974 roku w Los Angeles, w Kalifornii. Jego przodkowie pochodzili z Niemiec, Włoch i Rosji. Rodzice DiCaprio rozstali się gdy miał rok. Uczęszczał do Seeds Elementary School, a później poszedł do John Marshall High School. Rzucił szkołę gdy był w trzeciej klasie High School, ale udało mu się zdobyć dyplom GED egzamin, żeby zdać trzeba otrzymać wynik lepszy niż 60% uczniów kończących szkołę średnią w całym kraju.

Leonardo postanowił zostać aktorem, po tym jak jego brat wystąpił w reklamie telewizyjnej i zarobił $50 tys. W wieku 14 lat zaczął występować w reklamach zabawek i produktów spożywczych. Na początku lat 90 zaczął regularnie występować w programach telewizyjnych. Sławę przyniosła mu rola w melodramacie „Titanic” z 1997 roku. „Titanic” był trzecim najbardziej dochodowym filmem w historii kina. Łącznie zarobił ponad $2 mld. Sam aktor za otrzymał gażę w wysokości zaledwie $2 mln.

 

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org

 

23.04.2021 15:28

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.