Louis de Funès

 • Data urodzenia:
  1914-07-31
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $8 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  164 cm
 • Ostatnio edytowane:
  08.01.2022

Bio:

Jak bardzo bogaty był Louis de Funès?

Louis de Funès posiadał majątek szacowany na $8 mln.

Nieruchomości

Louis de Funès był właścicielem Zamku Clermont w dolinie Loary w miejscowości Le Cellier. Poza tym posiadał mieszkanie w Paryżu przy rue de Montpensier.

Lokalizacja zamku:

W swoim garażu posiadał: Citroena DS 21, Renault 6, Renault Viva Grand Sport 1937.

Życiorys

Louis Germain David de Funès de Galarza był francuskim aktorem, producentem, scenarzystą oraz komikiem. De Funès jest jednym z najsłynniejszych francuskich aktorów wszechczasów.

De Funès urodził się 31 lipca 1914 roku w Courbevoie. Zmarł 27 stycznia 1983 (w wieku 68 lat). Jego ojciec, Carlos Luis de Funès de Galarza był prawnikiem a następnie szlifierzem diamentów. Z kolei matka Leonor Soto Reguera była pochodzenia hiszpańskiego i portugalskiego. Młody Louis de Funès lubił rysować i grać na pianinie. Następnie porzucił szkołę i pracował w różnych zawodach, głównie jako pianista jazzowy w Pigalle.

De Funès rozpoczął karierę w teatrze, gdzie odniósł umiarkowany sukces. Przełom w karierze następił po występie w komedii ,,Pouic-Pouic” reżysera Jeana Giraulta z 1963 roku.Z kolei w latach 60 Louis de Funès zdobył międzynarodową sławę po swoich rolach w takich slapstickowych komediach jak ,,The Troops of St”. Zagrał z największymi francuskimi aktorami tamtych czasów w tym Jean Marais i Mylène Demongeot w trylogii ,,Fantomas”. Współpracował także z Jeanem Girault w słynnym serialu ,,Żandarmi”.

Wystąpił w ponad 150 produkcjach filmowych oraz ponad 100 razy na scenie.

W 1936 ożenił się z Germaine Louise Elodie Carroyer, miał z nią syna o imieniu Daniel, jednak para rozwiodła się pod koniec 1942 roku. W 1943 roku ożenił się z Jeanne Barthelemy do Maupassant, mieli dwóch synów.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
08.01.2022 16:28

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.