Lucas Hernández

 • Data urodzenia:
  14 lutego 1996
 • Narodowość:
 • Majątek:
  €15 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  182 cm
 • Ostatnio edytowane:
  04.02.2022

Bio:

Ile zarabia Lucas Hernández?

Lucas Hernández zarabia €13 mln, dzięki grze w klubie Bayern Monachium.

Majątek Hernándeza szacowany jest na €15 mln.

Poza pensji płynącej z klubu, piłkarz otrzymuje wynagrodzenie od firmy Nike, której jest ambasadorem.
Jeśli już jesteśmy przy firmach sponsorskich, warto wspomnieć, że Lucas Hernández otrzymał od sponsora klubu, elektryczne Audi e-tron o wartości 88 tyś.

Życiorys

Lucas Hernandez urodził się w Marsylii. W wieku czterech lat przeniósł się do Hiszpanii. Ojciec Hernandeza, Jean Francois, również był piłkarzem i grał jako środkowy obrońca. Ma również młodszego brata Theo, który także wychowywał się w klubie i grał na tej samej pozycji co Lucas.

Rozpoczął grę w piłkę nożną w hiszpańskim klubie Rayo Majadahonda. Następnie mając 11 lat, przeniósł się do juniorskiej drużyny Atlético Madryt. Na początku 2018 r. otrzymał pierwsze powołanie do reprezentacji Francji. W sezonie 2019/20, piłkarz podpisał pięcioletni kontrakt z mistrzami Niemiec – FC Bayern Monachium, klub kupił go za €80 mln. Był to wtedy najdroższy transferem w historii Bundesligi. W seniorskiej drużynie zagrał po raz pierwszy w 2018 roku.  Powołano go do składu na mistrzostwa świata w Rosji 2018. Zagrał w siedmiu meczach, w tym w zwycięskim finale przeciwko reprezentacji Chorwacji.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
07.07.2021 18:59

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.