Maggie Smith

 • Data urodzenia:
  1934-12-28
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $20 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  165 cm
 • Ostatnio edytowane:
  31.01.2022

Bio:

Jaki majątek posiada Maggie Smith?

Majatek Margaret Natalie Smith szacuję się na $20 mln. W swojej karierze wystąpiła w 60 filmach oraz 70 sztukach teatralnych. Maggie to angielska, wybitna i jedna z najbardziej rozpoznawalnych aktorek w Wielkiej Brytanii. Posiada bardzo bogatą karierę telewizyjna, filmową ia także teatralną.

Aktorka mieszka w Petworth w Wielkiej Brytanii. Na terenie jej posiadłości znajduje się winnica, sad oraz basen.

©virtualglobetrotting.com

©virtualglobetrotting.com

Życiorys:

Margaret urodziła się 23 grudnia 1934 roku w Ilford w Londynie. Miała dwóch braci bliźniaków. Następnie w wieku 4 lat przeprowadzili się do Oxfordu, gdzie uczęszczała do szkoły Oxford High School, później wyjechała na studia aktorskie do Oxford Playhouse.

Karierę rozpoczyna w wieku 17 lat w 1952 roku, a w 1959 roku otrzymuje jedną z pierwszych nominacji do nagrody „Bafta”. Zdobyła także pierwszą z sześciu nagród dla wybitnej aktorki „Evening Standard” za role w sztukach The Private Ear i The Public Eye. Sześciokrotnie została nominowana do Oskara, aż w końcu zdobyła go za rolę w w filmie „The Prime of Miss Jean Brodie”. Otrzymała także Oskara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w filmie „California Suite”. Smith mianowano honorowym tytułem „Dame Commander of the Order of British Empire”.  Z kolei w dziedzinie teatru klasycznego, kultury filmowej otrzymała Nagrodę Szekspira. W 1993 roku otrzymała specjalną nagrodę „Bafta” oraz stypendium, w 2016 roku za zasługi sceniczne otrzymała Medal Bodley.

29 czerwca 1967 r Maggie poślubiła aktora Roberta Stephensa, doczekali się dwóch synów. Małżeństwo zakończyli w 1975 roku. Z drugim mężem Beverley Crossem była aż do jego śmierci. Aktorka ma pięcioro wnucząt.

W roku 1988 u Meggie wykryto chorobę Gravesa-Basedowa, a w 2007 roku zdiagnozowano u niej raka piersi. 

Meggie Smith czynnie bierze udział a akcjach charytatywnych. W 2011 roku miało miejsce trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii, Smith pomogła zebrać $4,6 mln. Oprócz tego jest także mecenasem Oxford Playhouse,  gdzie rozpoczynała swoją karierę. W lipcu 2012 roku została patronką International Glaucoma Association, jest także wiceprezesem Chichester Cinema w New Park. Oddała wiele rzeczy w szczytnym celu na liczne aukcje, kampanie. 

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
21.05.2021 19:29

Komentarze


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.