Matty Cash

 • Data urodzenia:
  1997-08-07
 • Narodowość:
 • Majątek:
  £4 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  185 cm
 • Ostatnio edytowane:
  14.02.2022

Bio:

Ile zarabia Matty Cash?

Majątek Casha szacowany jest na £4 mln.

Matty Cash zarabia obecnie £65 tys. tygodniowo (£3,38 mln rocznie), dzięki grze w angielskim klubie Aston Villa. W swoim poprzednim klubie Nottingham Forest zarabiał początkowo £4 tys rocznie, ale już pod koniec swojej przygody w tym klubie inkasował £572 tys. rocznie.

Życiorys:

Casha urodził się Slough, 32 km od Londynu. Jest synem byłego piłkarza – Stuarta Casha, natomiast jego matka jest pół polką. Jak na razie ma tylko brytyjskie obywatelstwo, we wrześniu 2021 r. Cash oficjalnie złożył wniosek o polski polskie. Prawdopodobnie jest to spowodowane chęcią gry dla polskiej reprezentacji.

Ma jednego brata, który również jest piłkarzem. Dorastali razem na wsi – Iver, także znajdującej się nieopodal Londynu.

Treningi piłkarskie rozpoczął w klubie z drugiej ligi angielskiej – Wycombe Wanderers. Następnie trafił na dwa lata do „FAB Academy”. Jego ostatnim klubem w karierze młodzieżowej był Nottingham Forest, na tyle wyróżniał się w juniorskiej drużynie, że otrzymał propozycje dołączenia do głównego zespołu. Cash podpisał swój pierwszy kontrakt 5 sierpnia 2016 r., w drużynie zadebiutował następnego dnia. W 2016 trafił także na jedno sezonowe wypożyczenie do Dagenham & Redbridge.

W styczniu 2020 r. podczas okienka transferowego wiele klubów z całej Europy było zainteresowanym zakupem Casha. Jednak zdecydował się pozostać do końca sezonu w klubie i pomóc drużynie w awansie do Premier League. Następnie 3 września 2020 r. podpisał pięcioletni kontrakt z Aston Villą.

Co ciekawe Cash złamał kość piszczelową w swoim 5 występie w barwach Nottingham Forest, w meczu przeciwko Aston Villi. 

Źródło życiorysu: www. wikipedia.org
27.09.2021 20:23

Komentarze

Toplisty

zobacz więcej