Mel Gibson

 • Data urodzenia:
  1956-01-03
 • Narodowość:
 • Majątek:
  $450 mln
 • Zawód:
 • Wzrost:
  177 cm
 • Ostatnio edytowane:
  08.02.2022

Bio:

Ile zarobił przez całą karierę Mel Gibson?

Mel Gibson posiada majątek szacowany na $450 mln. Zarabia od $20 mln do $30 mln za film. Największe wynagrodzenie w swojej karierze otrzymał w 1998 roku za rolę w filmie „Zabójcza broń 4” – było to $30 mln.

Aktor w 1989 roku otworzyły wraz z Brucem Daveym firmę „Icon Productions”, której główną działalnością jest produkcja filmów. Następnie na przełomie 2008/9 roku przejęli działalność „Dendy Cinema Pty Limited’ (ale jedynie oddziały firmy znajdujące się w Wielkiej Brytanii) – firma zajmuję się dystrybucją filmów i jest w posiadaniu sieci kin. Siedziba „Icon Productions” znajduję się w Santa Monica w Kalifornii.

Poza tym Gibson inwestuje w nieruchomości, posiada je na całym świecie m.in. w Australii, Kostaryce, Fidżi i oczywiście ma ich kilkanaście w samej Kalifornii.

Oto kilka z nieruchomości aktora:

Co ciekawe jest właścicielem wyspy „Mango” na Fidżi, którą zakupił w 2005 roku za $15 mln.

Lokalizacja wyspy:

Życiorys:

Mel Gibson urodził 3 stycznia 1956 się w Peekskill w Nowy Jorku. Co ciekawe jego dziadek od strony ojca John Hutton Gibson był milionerem, podobno dorobił się sporego majątku dzięki hodowli tytoniu. W 1968 roku przeprowadził się wraz z rodziną do Austalii. Ponieważ jego ojciec chciał uniknąć powołania do wojska, które miał otrzymać jeden z jego starszych synów.

Gibson rozpoczął studia w Narodowym Instytucie Sztuki Dramatycznej w Sydney. Następnie zadebiutował na scenie jeszcze będąc studentem, w filmie pt. „Summer City” z 1977 roku. Po ukończeniu studiów w 1977 roku, rozpoczął pracę nad filmem „Mad Maxa”. Później jego kariera nabrała rozpędu, wystąpił w wielu hitowych produkcjach. Uważa się, że największą rozpoznawalność zyskał dzięki roli w filmie „Braveheart – Waleczne Serce” z 1995 roku i serii „Zabójcza broń”.

Na koniec warto dodać, że aktor jest filantropem, przekazał m.in. $500 tys. na projekt „El Mirador Basin”. Projekt, którego celem jest ochrona lasów deszczowych w Ameryce Południowej.

Źródło życiorysu: www.wikipedia.org
29.05.2021 20:36

Komentarze